7 та 8 січня в Києві пройшов п’ятий ювілейний фестиваль «Країна Мрій Різдвяна».
7 та 8 січня в Києві пройшов п’ятий ювілейний фестиваль «Країна Мрій Різдвяна». Протягом двох днів у Козацькому Селищі «Мамаєва Слобода» святкували понад дві сотні музикантів, колядників, народних майстрів та більше ніж шість тисяч мрійників-глядачів!
«Країна Мрій Різдвяна встановила абсолютний світовий рекорд – три тисячі триста людей в цьому році разом співали святкову колядку! Минулого року ця цифра, також наш власний рекорд, була трохи меншою – приблизно три тисячі п’ятдесят, – розповідає хрещений батько фестивалю Олег Скрипка. – Колядка є старовинною українською мантрою, яка спричиняє у просторі позитивні резонанси і налаштовує світ на добро. Минулого року завдяки нашій коляді не стався кінець світу, тому і далі все буде добре. Цього разу особливо порадувало те, що майже половина гостей – діти. Радянський дорослий Новий Рік всім вже трохи приївся – стандартні олів’є, радянське шампанське, гучний салют і зараз чомусь іноземний Санта Клаус... Різдво ж – дитяче свято. Ви помітили? В Україні зараз вирує справжній бебі-бум, діточок все більшає, вони потребують розваг. І саме Різдво в цьому розумінні є для них дуже цікавим».
А розваг на зимовій «Країні Мрій» було чимало – це і катання на санях та конях, різдвяна шопка, вертепи й колядування, куштування козацького кулешу, майстер-класи з народних ремесел, та й на справжню різдвяну погоду дітлахам цього року пощастило. Засніжені хатинки та церкви, тріскучий морозенко і танцюючі сніжинки перетворили Різдво на чарівну казку – найсвітліше свято року виявилось безмежно Світлим.
Відкрив «Країну Мрій Різдвяну» засновник фестивалю Олег Скрипка та його маленькі вихованці – учасники програми «Голос. Діти» і, безумовно, переможниця, улюблениця всієї країни Аня Ткач. Юні артисти заспівали колядок та щедрівок, зігрівши своїми чистими голосами всю Мамаєву Слободу. Головною ж артистичною подією фестивалю став Зірковий Вертеп – унікальне театральне дійство, яке зібрало на святковій сцені небувалу кількість українських знакових постатей. В образі Берези – головного затійника та керманича Вертепу – власною персоною з’явився режисер-постановник вистави Олег Скрипка. Добру звістку народу сповістили трійко малих пастушків – Тоня Матвієнко, Марійка Бурмака та Сусанна Карпенко. З небес спустився Янгол та очарував усіх у виконанні співачки Ілларії. Гостей вшанували три царі – актор Богдан Бенюк, скрипаль-віртуоз Василь Попадюк, а також поет і видавець Іван Малкович, який підготував сценарій спектаклю – карпатського дитячого вертепу ХІХ-го століття під назвою «Пастушки». В ролі Царя Ірода постав улюбленець малечі професійний казкар Сашко Лірник, власне, і зробивший блискучу адаптацію цієї класичної казки. Сучасними вітрами навіяло нового персонажа – бридку та шкідливу істоту на ймення «Кровосісі» – її нам зобразили відомі літератори-видавці-лицедії брати Капранови, а головним позитивним героєм – Козаком, Що Переміг Зло, став десятирічний рокер Андрій Бойко (www.youtube.com/watch?v=Dl1WuImJkWo), яскрава зірка телешоу «Голос. Діти».
І за традицією завершив свято виступ гурту «Воплі Відоплясова». Хлопці представили свій новий хіт «Щедрик» та низьку забійних танцювальних бойовиків, чим добре зігріли усю святкову громаду, ставши чудовим фінальним акордом Різдвяного Дійства.
Отже, якщо Вам пощастило відвідати «Країну Мрій Різдвяну», то бажаємо вам Нового Щасливого Року і чекайте на наступну Ювілейну Десяту «Країну Мрій», яка відбудеться у Києві на Співочому Полі 22 та 23 червня 2013 року.
P. S. До речі, на фестивалі були присутні не лише українські, але й численні зарубіжні телеканали, чиї барвисті мікрофони здавалися іграшками з новорічної ялинки. Як там усе було насправді, можна побачити на власні очі, переглянувши телевізійні репортажі на каналах «1+1».
Вхід був коштовний.
Вартість вхідного квитка – 50 гривень.
Вартість вхідного квитка для учнівської молоді (школярів та студентів при наявності студентського або учнівського квитка) – 20 гривень.
Для дітей дошкільного віку та інвалідів І-ІІ груп (при наявності пільгового посвідчення) – вхід був безкоштовний.
Адреса «Мамаєвої Слободи»: м. Київ, вул. Донця, 2