Український дует "Творчі" зайняв шосте місце на Євробаченні 2023. Переможець - конкурсантка Лорін зі Швеції.

З 9-го по 13-те травня в Ліверпулі проходив пісенний конкурс Євробачення 2023, повідомляє інтернет-журнал Соліст. Це був вже 67 конкурс. Він повинен був пройти в Україні, бо у 2022 році конкурс вграли хлопці з гурту Kalush Orchestra з піснею «Stefania». Але повномасштабна агресія росії проти України змусила організаторів перенести пісенний конкурс у Велику Британію, яка є союзником України в протистоянні російській агресії.

Право представляти Україну на цьому конкурсі вибороли дует "Творчі", пройшовши нацональний відбір в Україні. Їхнім головним конкурентом була співачка, музикантка "Круть". Одною з ведучих європейського музикального конкурсу була Юлія Саніна - солістка рок-гурту HARDKISS.

Ведучі фіналу Євробачення 2023

Перший півфінал конкурсу відбувся вечором 9 травня. В ньому змагалися представники 15 країн. За результатами голосування глядачів, у фінал пройшли: Хорватія, Молдова, Швейцарія, Фінляндія, Чехія, Ізраїль, Португалія, Швеція, Сербія та Норвегія. Хорвати заспівали про психологічно хворого диктатора, чехи - про спільну боротьбу українського та чешського народів за незалежність, фіни показали майже "космічне" шоу. Дуже потужно заспівала представник Ізраілю. Шведка Лорін заспівала проникливо та емоційно, її сцена була затиснута, як між двух світів. Це мало нагадати людству, що світ не можна руйнувати, він сам може знищити все людство!

співачка lorin Швеція

Другий півфінал відбувся вечором 11 травня. Вийшли у фінал: Албанія, Кіпр, Естонія, Бельгія, Австрія, Литва, Польща, Австралія, Вірменія, Словенія.

Під час голосування за учасників другого півфіналу на сцені показали перформанс «Музика єднає покоління» режисера та креативного директора Євробачення-2023 від України — Германа Нєнова. Під час цієї постановки Марія Яремчук заспівала попурі з фрагмента пісні Назарія Яремчука «Родина» у сучасному аранжуванні, «Мелодії» Мирослава Скорика. До перфомансу приєдналися репер OTOY та Злата Дзюнька, представниця України на Дитячому Євробаченні-2022. Організатори вирішили показати через з'вязок поколінь історію та розвток сучасної української музики.

Гранд-фінал Євробачення 2023 відбувся 13 травня. Почався він з виступів українських виконавців, які в різні роки успішно виступали на сцені Євробачення. В єдиний музичний ряд були включені виступ Джамали, Go_A, Тіни Кароль та Верки Сердючки. Це був грандіозний початок фіналу Євробачення-2023!

Українські конкурсанти гурт TVORCHI виступили під №19. В їх вступі було поєднання сучасної поп-музики та слов з соціальним закликом: "Боротися за свободу!" Глядачі підтримали українських виконавців, аплодуюч їм стоячи.

Підтримати Україну

Стяг України

Сам виступ гурту TVORCHI , в вокальному сенсі був не доскональним. Солісту бракувало голосу, більш емоційного наповнення, наприклад, як у переможниці - Лорін. Після виступу хлопці розказали, що напередодні застудились, то мали вокальні проблеми з голосом. У грін-румі вони також висловили підтримку своєму місту Тернопіль, яке під час музикального фіналу Евробачення зазнало обстрілів від росіян.

гурт TVORCHI на Євробаченні 2023

Перемогу у фіналі здобула шведка Лорін (Loreen) з піснею «Tattoo», яка отримала 583 бали (340 від жюрі, 243 - від глідачів). На другому місці - яскравий представник Фінляндії Kaarija - 526 балів (150 від жюрі, 376 - від глядачів), на третьому - не менш яскрава та енергійна співачка Noa Kirel з Ізраїлю - 362 бали (177- від жюрі, 362 - від глядачів). Це друга перемога Лорін - на Євробаченні 2012 року в Баку вона вже перемогала.

Нагадаю, що російські та білоруські представники були не допущені до цього конкурсу. Підтримка більшостю населення цих країн агресії проти держави України не дає їм морального права бути на сцені разом з іншими представниками європейських країн.

24 лютого 2022 року Росія напала на Україну, її війська перейшли кордони незалежної України та пішли в наступ на Київ та інші міста, села України. Російські війська мали завдання за три дні окупувати всю Україну. Та воїни ЗСУ, Прикордоні війська, Авіація, Артилерія, війська ППО, Нацгвардія, моряки, весь народ України дали відсіч агресору!

США, Великобританія, страни ЄС надають Україні фінансову та військову допомогу в її боротьбі за незалежність, за що їм велика подяка! В 2022 році Україна подала заявку в ЄС , в військовий союз НАТО. Український народ бачить своє майбутнє серед розвинутих європейських країн в центрі Європи.

На початку лютого 2023р. Володимир Зеленський здійснив офіційні візити до Великобританії та ЄС.

Україна була, є і буде завжди! Слава Україні та її героїчному народу!!

Підготовлено за матеріалами сайту https://eurovision.ua
Слідкуйте за музичними та іншими подіями на сторінках інтернет-журналу Соліст.

Матеріали на тему музики

Оля Полякова, Анна Трінчер, POSITIFF заспівали разом та збирають кошти на дрони для ЗСУ.

Віталій Козловський та Світлана Тарабарова заспівали дуетом в пам'ять загиблих воїнів України.

Рок-гурт The HARDKISS показав нову потужну пісню "Маяк" та відеокліп до неї.

Гурт Антитіла написав пісню про захисників міста Бахмут - "Фортеця Бахмут".