Володимир Зеленський здійснив офіційні візити до Великобританії та ЄС.

На початку лютого 2023 року Президент України Володимир Зеленський здійснив офіційні візити до Великобританії та ЄС. Це другий міжнародний візит Володимира Зеленського після 24 лютого 2022 року - початку повномасштабненого вторгнення російської армії в Україну. Великобританія та страни ЄС є дуже важливими партнерами України. Вони допомогають Україні фінансово та військовою технікою, зброєю, амуніциєю в протистоянні з російською федерацією.

Сьогоденна ситуація на фронті такова, що ЗСУ відкинувши восени оккупанта з Харківської області та звільнивши Херсон, веде оборонні та контрнаступальні бої в районі Бахмута, Угледара, Авдіївки, Марьїнки, Креміной, Запоріжжя та їнших українських міст та селищ.

Російська армія все ще має перевагу в важкій військовій техніці - танках, САУ, артилерії, літаках перед ЗСУ. Російська влада провела часткову мобілізацію своїх громадян восени 2022 року, призвавши до своїх військ додатково майже 300 тисяч чоловіків.Тому на окремих ділянках та напрямках фронту, зокрема в Бахмуті, ситуація з обороною українських позицій дуже важка. Українській армії не вистачає артилерії, мінометів, снарядів та мін. Ніхто не очікував такої інтенсивної війни, таких довготривалих та запеклих боїв в центрі Європи в 21 столітті.

Тому армії України потрібні поставки зброї та військової техніки від її міжнародних партнерів. Нагадаю, що в кінці 90-х років 21 століття Україна віддала свій потужний ядерний арсенал боєприпасів в обмін на гарантії безпеки від ядерних держав. Великобританія, США та росія гарантували Україні безпеку на недоторканість її кордонів в Будапештському Меморандумі. Та росія порушила всі міжнародні домовленності.

Президент Володимир Зеленский 8 лютого провів зустріч з прем'єром Сполученного Королівства Ріші Сунаком. На зустрічі підймались питання поставки в Україну танків, далекобійних ракет, сучасних літаків та іншої необхідної зброї. Також партнери обговорили, як втілити в життя запропоновану Президентом України "Формулу мира".

Президент України Володимир Зеленський  та прем'єр Сполученного Королівства Ріші Сунак

В. Зеленський мав змогу виступити перед парламентаріями Великобританії, які зустріли його візит в парламент оплесками, віддаючи шану всьому українському народу за його героїчну боротьбу за свою незалежність, свободу та демократію.

Президент України Володимир Зеленський  виступає в парламенті Сполученного Королівства

Володимир Зеленський подякував всім, хто підтримав Україну та її народ в цей нелегкий час для всього світу. Він наголосив на тому, що не можна програти агресору, треба захистити право на свободу та демократію. Це важливо для всіх демократичних країн Європи, для Великобританії та США.

Підтримати Україну

Стяг України

Володимир Зеленський у виступі провів паралелі сьогоднішньої боротьби України за незалежність та свободу з боротьбою Великобританії проти гітлеровських військ у роки другої світової війни. Володимир зауважив, що всьому демократичномі світу треба згуртуватись, щоб дати бій російській автократії та їх українофобським поглядам. Не можна в сучасному світі використовувати армію та зброю, атакувати іншу країну, нищити її міста та села, щоб вирішити "українське питання"!

Володимир Зеленський передав парламентаріям Вликобританії шлем українського пілота з побажанням дати їм нові, більш сучасні крила!

Президент України Володимир Зеленський  виступає в парламенті Сполученного Королівства

Україна ніколи не мала та не має планів до нападу на сусідні держави! Україна завжди дотримувалась своїх міжнородних зобов'язень. Україна прагне захистити та повернути свою територію. Україна прагне миру, а не війни!

Під час візиту до Великої Британії Президент України Володимир Зеленський був прийнятий Королем Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Чарльзом ІІІ. Володимир Зеленський привітав Короля Чарльза ІІІ з нещодавнім сходженням на престол і побажав миру й процвітання британському народові, а також ще раз поякував за підтримку України!

Після візиту в Великобританію Володимир Зеленський прибув у Париж, де провів зустріч з лідерами Франції та Німеччини - Макроном та Шольцем.

На зустрічі вирішувались важливі питання війсьового та цивільного значення. Крім військової агресії українська інфраструктура, енергетика потрепає від російських ракетних обстрілів.Росія з жовтня місяця, з періодом раз на 10 днів, випускає по Україні та її цивільним об'єктам від 50 до 75 ракет, до 35 уданих БПЛА. Російська влада, обстрілюючи українські ТЕС та ГЕС, високовольтні підстанції, вирішила заморозити українських громадян, українські села та міста, щоб зломити їх бойовий дух та прагення до свободи і незалежності. Та окупанти прорахувались, українці готові витримати і мороз, і холод, і інші негаразди заради своєї перемоги! В Україні повсемістно з'явились Пункти Незламності, де електрику генерують генератори, а громадяни мають можливість перепочити, зігрітись, подзарядити телефони та гаджети, скористатись інтернетом, поспілкуватись з рідними.

Франція та Німеччина, крім військової зброї, допомагають Україні постачанням генераторів та необхідного обладнання до функцінування енергетичної системи.

9 лютого Володимир Зеленський прибув у Брюсель, де виступив у Європарламенті. І знов йому та героїчному українському народу аплодували стоячи!

В своєму виступі В. Зеленський знов подякував всім європейцям за підтримку України та її громадян. Він наголосив, що це дуже важливо, бо зараз Україна захищає східні європейські кордони від російських "орків". Він ще раз сказав, що світлі прагнення України жити в спільному демократичному європейському просторі треба захистити і для цього потрібна потужна допомога від Європи.

Президент України Володимир Зеленський  виступає в Європарламенті

Щоб звільнити українську територію від агресора збройним силам України потрібні сучасні танки, далекобійна артилерія, ракети, засоби ППО та сучасні літаки. Україна може перемогти агресора на полі бою. Це вже не раз доводили українські воїни в бою.

Також Володимир Зеленський виступив на самміті країн ЄС, де він мав можливість обговорити та розказати про ситуацію в Україні та на полі бою всім лідерам країн ЄС.

Володимир Зеленський наголосив, що тільки вибивши агресора з української землі, можна всановити справеливий мир в післявоєнній Європі. Агресор повинен понести відповідальність за свої дії та злочини проти українського народу!

Щоб пришвидшити перемогу України В. Зеленський призвав лідерів ЄС посилити санкційну політику проти росії. Відмовитись від імпорту їх товарів, швидше знайти компенсатори, інші товари для потреб економіки ЄС. Розглянути проекти по відновленю України та інвестування в її економіку.

У Брюсселі відбулася також аудієнція Президента України Володимира Зеленського у Його Величності Короля Королівства Бельгія Філіпа I.Володимир Зеленський подякував ще раз всьму бельгійському народу за допомогу Україні та за прихисток українців, які через повономасштабне вторгнення виїхали з України.

Президент України показав та передав Його Величностю Королю Королівства Бельгія Філіпу I фрагмент збитого в Україні російського літака Су-25. Українські пілоти написали на ньому «Разом переможемо»! Це дуже символічно!

З 24 лютого цього року українці відбивають повномасштабне вторгнення російської армії в Україну! Україна вистояла, завдала відсіч окупантам, яких відкинула від Києва, Чернігова, Сум, Житомира, Полтави та інших міст. Майже звільнена вся Харківська область! Зараз бої ведуться за Херсонську, Запорізьку, Луганську та Донецьку область! Україна переможе! Слава воїнам України!!