Україна подала заявку на вступ до НАТО.

30 вересня 2022р. Президент України Володимир Зеленський повідомив, що від імені народу України влада держави - президент, прем'єр- міністр, голова Веховної Ради підписали та подали заяву на вступ до військово-політичного союзу НАТО. За останні 15 років Україна намагалась зблизитись з НАТО, получити конкретний план дій, що до вступу до НАТО при Вікторі Ющенко. Та незлагоджена робота керівників держави того часу В. Ющенко та Ю. Тимошенко - недостатні реформи, коррупція тої влади, не прискорили вступ України в НАТО.

Сьогоденна Україна захищає свою незалежність від Росії, яка повномасштабно напала на Україну 24 лютого 2022 року. Збройні Сили України, весь український багатонациональний народ дає гідну відсіч оккупанту.

Російська влада, разом з колоборантами в вересні 22 року провела фейкові референдуми по приєднанню оккупованих українських теріторій Запорізької, Херсонської, Луганської, Донецької області. То українська влада вирішила не зволікати та подати офіційну Заявку до НАТО. Такий шаг має показати російському агресору, що європейський вибір України та її народу є незмінним. Україна буде захищати свій вибір, свою демократію, свою свободу разом з потужними європейськими державами - членами НАТО. Вже зараз армія України є найбільш досвідченою в Європі по веденню бойових дій. Солдати, матроси, сержанти, офіцери ЗСУ та ВМС вже користуються сучасною зброєю, яка є на озброєнні в країнах НАТО.

Великобританія, США та Росія гарантували Україні безпеку на недоторканість її кордонів в Будапештському Меморандумі. Україна віддала свій потужний ядерний арсенал боєприпасів в обмін на гарантії безпеки від ядерних держав. Та Росія порушила цей Меморандум та інші міжнародні норми та договори, напавши на Україну.

Президент Володимир Зеленский 30 вересня у відеозверненні до українців зазначив, що саме Україна зламала амбіційні плани російської влади домінувати в Європі за допомогю військової сили.

В. Зеленський зауважив, що де-факто Україна вже є в НАТО, то треба це закріпити юридично. Це буде справедливо по відношенню до України, яка зараз захищає східні кордони Європи від російської навали.

Президент України Володимир Зеленський, прем'єр Денис Шмигаль, голова ВР Р. Стефанчук показали Заяву на вступ до НАТО

Заявку України про вступ до НАТО підтримали багато країн - країни Балтії та Східної Європи. Вони розуміють, що таке російська окупація.

Підтримати Україну

Стяг України

Але для вступу треба пройти спеціальну процедру, получити згоду інших країн-членів НАТО. Тому цей процес може зайняти якийсь час. Та збройна агресія росії може ще більше прискорити рішення про прийняття України до НАТО її міжнародними партнерами.

З 24 лютого цього року українці відбивають повномасштабне вторгнення російської армії в Україну! Україна вистояла, завдала відсіч окупантам, яких відкинула від Києва, Чернігова, Сум, Житомира, Полтави та інших міст. Майже звільнена вся Харківська область! Зараз бої ведуться за Херсонську, Запорізьку, Луганську та Донецьку область! Україна переможе! Слава воїнам України!!