интернет-журнал Солист.

Solist

интернет - журнал
апрель 2017г.

Пользовательского поиска

Главная

Кабмин Украины Постановлением №231 от 16 марта утвердил Перечень технически сложных товаров с 2017г.

Ремонт и восстановление моста через р. Северский Донец признан лучшим проектом ЕС за рубежом.

Письмо ГФС Украины об организации проверок в 2017г.

Мораторий на проведение проверок бизнеса органами госнадзора продлен на 2017г. в Украине.

Изменения в НДС и налоге на прибыль с 2017г. в Украине.

Приняты изменения в оплате ЕСВ предпринимателями на 2017г. в Украине.

Размер налоговой социальной льготы на 2017г. в Украине.


Украинская Баннерная Сеть

Пенсійний фонд інформує по питанням призначення пенсій в Україні в 2017р.

Пенсионный фонд Украины Пенсійний фонд України інформує по питанням призначення пенсій в Україні в 2017р.,інформує сайт Пенсійного фонду України.

Я працював на Бориславському озокеритному рудоуправлінні. Маю підземний стаж 10 років 1 місяць. Чи маю я право на отримання «шахтарської» пенсії у зв’язку з тим, що з 1 січня 2017 працівників озокеритних копалень прирівняли до шахтарів на вугільних копальнях?

Законом України "Про підвищення престижності шахтарської праці" (далі – Закон) визначено додаткові гарантії щодо мінімального розміру пенсій шахтарям.

Так, Законом передбачено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менше як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Статтею 1 Закону передбачено, що його дія поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

31 березня 2016 року прийнято Закон України "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" щодо працівників калієво-магнієвих та озокеритних копалень" (№ 1066), який дає право працівникам, які видобувають магнієві солі (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, та які зайняті на підземних роботах повний робочий день не менш як 15 років чоловіки та 7,5 років жінки отримувати мінімальний розмір шахтарської пенсії.

Цей Закон набрав чинності з 1 січня 2017 року.

Оскільки Ви були зайняті видобутком озокеритних руд менше 15 років, на жаль, права на мінімальну пенсію, встановлену для шахтарів, Ви не маєте.

Я народилася 14.12.1958 р. Працювала з вересня 1977 року. З 2002 року, як інвалід ІІІ групи отримую пенсію по інвалідності. В червні 2016 вийшла на пенсію по віку в 57 років і 6 місяців. Стаж мій 39 років 2 місяці. За моїми розрахунками я маю отримувати пенсію у більшому розмірі за більш пізній вихід на пенсію за віком. Чи мали мені нарахувати 12,5 % до пенсії за більш пізній вихід на пенсію?

Порядок підвищення розміру пенсії за віком жінкам за більш пізній вихід на пенсію за віком регламентується частиною 3 статті 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Оскільки до призначення пенсії за віком Ви отримували пенсію по інвалідності, то підстав для встановлення до розміру пенсії за віком підвищення згідно із частиною 3 статті 29 цього Закону немає.

23 січня поточного року помер мій чоловік, який одержував пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». 29 січня я звернулась з приводу призначення пенсії за згаданим Законом. З якої дати буде призначено таку пенсію?

Законодавчо визначено, що членам сімей осіб, які отримували пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та мають право на пенсію за цим Законом, пенсія призначається з дня смерті годувальника, але не раніше за той день, по який йому сплачено грошове забезпечення або пенсію.

З огляду на те, що пенсію за січень 2017 року Вашому чоловікові виплачено, пенсію в разі втрати годувальника буде призначено з 1 лютого 2017 року.

Подготовил информацию Андрей Зацепин
solist2@gmail.com

Экономика и предпринимательство.Все новости.

Подписывайтесь ниже на рассылку "Дневника предпринимателя" и задавайте свои вопросы на эмейл, чтобы получить личную консультацию.

Дневник предпринимателя

Подпишитесь на рассылку "Дневник предпринимателя. Украина."
Вы будете получать 2-3 раза в месяц новости, налоговые консультации в сфере предпринимательства в Украине. Только важное и актуальное. Без СПАМ.

Ваш email:
email рассылки Конфиденциальность гарантирована
email рассылки

Материалы по теме

Порядок обчислення розміру пенсії за віком в Україні в 2017р.

Изменения в начислении пенсий с 2017г. в Украине.

С начала 2017г. в Украине закрылось более 268 тысяч предпринимателей.

Законопроектом №5132 от 20 декабря 2016. депутатами ВР Украины приняты поправки в НК и другие законы Украины.

Вернуться на главную

Rambler's Top100

Solist2.com.ua 2009-2017г. Реклама на сайте
© использование и копирование материалов сайта разрешается при наличии прямой ссылки на сайт и указания автора материала.
Наш электронный адрес: solist2@gmail.com