Російська армія підірвала дамбу Каховської ГЕС та водосховища.

Російські війська вночі десь о 2 годині 41 хвилина 6 червня підірвали греблю Каховської ГЕС. Вода з Каховського водосховища хлинула вниз з 19 м через зруйновану дамбу та шлюзи. Каховська ГЕС знаходиться нижче Запоріжжя по течії річки Дніпро. Близько до Каховської ГЕС знаходиться українське місто Нова Каховка.

Великий об'єм води підняв зразу рівень води в р. Дніпро нижче за течією, річка вийшла зі своїх берегів. Вода зайшла в місто Нова Каховка, в місто Херсон, під затоплення потрапило багато українських селищ на берегах Дніпра! Українська влада оголосила евакуацію своїх громадян.

Затоплена Херсонщина від підриву Каховської ГЕС

Це черговий військовий злочин російської влади! Роспорядження про підрив такої греблі ГЕС міг дати тільки верховний російський головнокомандуючий. Згідно міжнародного права - це також є військовим злочином!

Українська влада вже подала Заяву про розслідовання цього злочину до міжнародного прокурора, запросивши його в Україну. Такий злочин направлений на знищення громадян та їх майна, міст та селищ в Україні. Мотивом такого злочину росіян став початок українського контрнаступу в Херсонській та Запоріжській областях.

Ще в березні 2022 року російська армія окупувала лівий берег Дніпра та замінувала машинний зал Каховської ГЕС. Сто п'ятдесят тон мазуту, які там зберігались, тепер попали в річку Дніпро, в воду, яка пішла по берегам річки та в Чорне море. Українська влада попереджала міжнародну громадкість про можливість такого злочину росіян.

Підтримати Україну

Стяг України

Це екоцид терторії України! Підрив такої греблі ГЕС можна порівняти по впливу на довкілля після тактичного ядерного вибуху! Фахівці природознавці говорять про те, що відновити та нормалізувати затоплені території можливо лише за 5-7 років!

Фінансові втрати України фахівці оцінюють у 10 млрд доларів.

Знищені цілі популяції птиць, тварин, загинули десятки тон риби. На затоплених терторіях є заправки ГСМ, каналізація, кладовища. Разом з мусором, знесеними водою будівлями, заборами це все йде нижче по течії в Чорне море!!

Поряд з Каховською ГЕС в місті Енергодар окупанти захватили Запоріжську АЕС. Тримають у заручниках її персонал, розташували на її території зброю, боєприпасси. Охолодження ЗАЕС йде з ставку, який наповнювало Каховське водосховище. Є загроза, що росіяне навмисно підірвуть цю ядерну станцію!

На ліквідацію наслідкив уряд України задіяв 1 400 правоохоронів та 345 одиниць техники. Волонтери, громадяни України швидко організувались та привезли в Херсон човни, мотопомпи, щоб рятувати людей та тварин від води. При потребі треба звертатись на гарячу лінію Херсонської ОВА за телефонами: 0 800 330 951, (091) 481-78-45. На гарячу лінію Херсонської МВА: (050) 040-44-24, (098) 958-17-90.

Мільйони гривен допомоги перерахували громадяни України волонтерам!

Міжнародні партнери України також надали мільйони Євро та доларів для допомоги українцям, а також обладнання рятувальникам, генератори, човни, їжу, одяг, ліки для людей, які постраджали від великої води. Більше 40 лідерів різних країн світу поклали відповідальність за цей злочин на агресора!

Російські військові не сприяють евакуації населення на тимчасово окупованих територіях. Більш того, вони обстрілюють човни, які намагаються евакуювати людей на правий берег Дніпра! Гинуть люди!

Фахівці говорять, що вода може зійти на нижчий рівень через тиждень після взриву. Та повертатись людям в свої домівки буде небезпечно, бо разом зі сміттям в річку попали боєприпаси та міни.

Російська влада намагається такими злочинами та діями придушити супротив України та її громадян. Та марно так вважає! Вони тільки розпалюють лють помсти агресору в серцях всіх українців.

Україна відновить свою територію та свою природу!

З 24 лютого цього року українці відбивають повномасштабне вторгнення російської армії в Україну! Україна вистояла, завдала відсіч окупантам, яких відкинула від Києва, Чернігова, Сум, Житомира, Полтави та інших міст. Майже звільнена вся Харківська область! Зараз бої ведуться за Херсонську, Запорізьку, Луганську та Донецьку область. Україна переможе. Слава воїнам України!!