Президент США Джозеф Байден здійснив візит в Україну 20 лютого 2023 року.

20 лютого 2023 року Президент США Джозеф Байден прибув в Україну, щоб зустрітися з Президентом України Володимиром Зеленським та підтримати Україну в її боротьбі з російською агресією. Раніше, у грудні 2022 року Володимир Зеленський був з міжнародним візитом в США, де мав успішну зустріч Джозефом Байденом та сенаторами США. Джозеф Байден прибув в Київ саме у 9-ту річницю Революції Гідності та майже річницю повномасштабного вторгнення російської армії в Україну. Це історичний візит Президента США, бо в Україні йде війна, на сході та півдні країни ведуться активні бойові дії. Такий візит першої особи США показує всьому світу та і російській владі, що Україна має і буде мати потужну підтримку від США та своїх міжнародних партнерів.

В Київі Джозеф Байден висловив всебічну підтримку Україні в її боротьбі за свободу, демократичну та незалежну Україну. За 2022 рік влада США надала Україні, її Зборойним Силам, громадянам многомільярдну допомогу. Це і зброя, і боєприпаси, гуманітарна та технічна допомога, фінансова допомога. На 2023 рік США спланували підтримку бюджету України фінансово, яку будуть надавати щомісячно разом з країнами ЄС. Постійно йде діалог між міністрами оборони України та США, які є потреби в зброї, артилерії, важкої техніки для захисту України. Крім того, Джозеф Байден та його адміністрація сприяє поставкам зброї в Україну від інших країн.

Володимир Зеленський привітав Джозефа Байдена в Київі та висловив велику подяку народу і владі США за підтримку України в цей важкий час для українського народу.

На спільній прес-конференції Президент США сказав, що боротьба українців за свободу та демократію проти російської тиранії надихає весь світ! «Багато що змінилося з часу останньої поїздки. Сталися жахливі речі, вторгнення, але водночас українці проявили себе так, як дуже мало народів проявляли себе будь-коли у своєму захисті. І вони допомогли нам осягнути значення демократії», – зазначив Джозеф Байден.

Володимир Зеленський подякував всім, хто підтримав Україну та її народ в цей нелегкий час для всього світу. Він наголосив на тому, що не можна програти агресору, треба захистити право на свободу та демократію. Це важливо для всіх демократичних країн Європи, для Великобританії та США. Війна повинна завершитись перемогою України. Агресор повинен понести покарання за свої злочинні дії.

Підтримати Україну

Стяг України

На переговорах сторони обговорили 10 пунктів "Формули мира", які запропонував Володимир Зеленський, як потрібно досягнути справедливого миру після такої повномасштабної війни. Володимир Зеленський також наголосив, що важливо посилити санкційний тиск на росію та її владу, який примусить російську владу замислитись над результатами військової агресії проти України.

Джозеф Байден та Володимир Зеленський разом пройшлись вулицями Київа. Вони побували у меморіала Героїв Небесної Сотні, де вшанували пам'ять загиблих героїв, відвідали Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир. Володимир Зеленський і Джозеф Байден відкрили на Алеї сміливості іменну табличку, присвячену Президенту США. Це показує ту повагу, яку українскі громадяни відчувають до Джозефа Байдена за його підтримку.

Володимир Зеленський назвав ці переговори з Президентом США дуже змістовними та важливими, а їх результати агресор відчує на полі бою.

Президент України Володимир Зеленський та Президент США Джозеф Байден у Київі

Нагадаю, що в кінці 90-х років 21 століття Україна віддала свій потужний ядерний арсенал боєприпасів в обмін на гарантії безпеки від ядерних держав. Великобританія, США та росія гарантували Україні безпеку на недоторканість її кордонів в Будапештському Меморандумі. Та росія порушила всі міжнародні домовленності.

Щоб звільнити українську територію від агресора збройним силам України потрібні сучасні танки, далекобійна артилерія, ракети, засоби ППО та сучасні літаки. Україна може перемогти агресора на полі бою. Це вже не раз доводили українські воїни в бою. Тому Україні так важлива підтримка її союзників та міжнародних партнерів.

З 24 лютого цього року українці відбивають повномасштабне вторгнення російської армії в Україну! Україна вистояла, завдала відсіч окупантам, яких відкинула від Києва, Чернігова, Сум, Житомира, Полтави та інших міст. Майже звільнена вся Харківська область! Зараз бої ведуться за Херсонську, Запорізьку, Луганську та Донецьку область. Україна переможе. Слава воїнам України!!