Президент В. Зеленський 19-21 вересня здійснив візит у США та виступив у Генасамблеї ООН.

Президент України Володимир Зеленський 19-21 вересня здійснив візит у США, де був запрошений виступити на 78-й сесії Генасамблеї ООН, а також засіданні Ради Безпеки ООН.

Президент України Володимир Зеленський виступає з трибуни ООН

У виступі з трибуни ООН Володимир Зеленський звернув увагу лідерів країн ООН, що окрім кліматичних загроз планеті та людству, є загрози, які людство створює самостійно. Росія, як страна агресор, розпочавши повномасштабну війну проти України, порушила всі норми міжнородного права. Обстрілами української території російська армія вбиває мирне населення, жінок, дітей, людей похилого віку, рушить інфраструктуру, енергетичні об'єкти, житлові будинки, підприємства, заправки пальним, лікарні, школи, вокзали, продовольчі та гуманітарні склади! Це злочин не тільки проти українського народу та громадян України, це злочин проти всього цивілізованного світу!

Володимир Зеленський підкреслив, що такими злочинними діями агресор також створює продовольчу кризу в світі, бо українська агропродукція, українське зерно потрібно багатьом народам та країнам світу! Натомість росіяни своїми діями у Чорному морі погрожують суднам, які йдуть та транспортують українську агропродукцію.

Володимир Зеленський наголосив, що цю агресію проти України та її народу потрібно зупинити спільними діями країн ООН! Для цього українська влада запропонувала Формулу миру, яку підтримують більше 50 країн світу, країни Європи, Америки, Азії та Африки. Потрібно зібратись на Глобальний Самміт миру, де прийняти загальне рішення про відновлення миру в Європі та Україні, а головне - знайти дієві механізми для втілення цих рішень та встановлення справедливого миру, відновлення суверенної території України. Для втілення в життя своїх рішень ООН та міжнародне право потребує реформування.

20 вересня Володимир Зеленський виступив на засіданні Ради Безпеки ООН, повідомляє сайт Президента України. З початку виступу він подякував головуючій Албанії за можливість виступити.

Підтримати Україну

Стяг України

Володимир Зеленський у своїй промові ще раз акцентував увагу присутніх представників різних країн на порушення росією норм статуту ООН та військову агресію проти України. В. Зеленський надав конкретні пропозиції, як зупинити цю агресію через Рішення країн ООН.

Президент України Володимир Зеленський виступає на засіданні Ради Безпеки ООН 20 вересня 2023

По перше, Володимир Зеленський запропонував надати країнам Генеральної Асамблеї ООН двома третинами голосів долати вето будь якої країни з Ради Безпеки ООН. Щоб ніякий агресор не міг користатися своїм правом блокувати Рішення Ради Безпеки ООН.

Другий крок - розширити коло країн в Раді Безпеки ООН. Там потрібно представництво більше країн Африки, Азії, Америки та Європи. Наприклад, такі країни як Індія, Японія, Німеччина.

По третє - потрібна система превенції агресій через раннє реагування на дії, спрямовані проти територіальної цілісності та суверенітету держав, - наголосив Президент України В. Зеленський. Якщо якась країна замислила вторгення та зібрала для цього свою армію, то протрібні превентивні дії країн світу, які зруйнють ці наміри та плани агресора!

В. Зеленський запропонував об'єднати зусилля країн навколо 5 пункту Української формули миру. Він має таке формулювання - «Виконання Статуту ООН та відновлення територіальної цілісності України і світового порядку».

В. Зеленський також ще раз підкреслив, що завершити війну в Україні дуже просто - треба росії вивести свої війська з території України, повернутися до міжнародних кордонів 1991 року.

Друге: повне повернення Україні ефективного контролю над усім нашим державним кордоном та виключною економічною зоною в Чорному та Азовському морях, а також у Керченській протоці.

Саме це дасть початок сталому та справедливому миру в центрі Європи, початку переговорів між владою Росії та України.

В ході візиту у США В. Зеленський зустрічався з Президентом США Дж. Байденом, з представниками конгресу та сенату США, з багатьма лідерам країн Європи, Америки, Афріки та Азії. На зустрічах обговорювалась ситуація в Україні та в світі, шляхи подалання російської агресії та встановлення справедливого миру. В. Зеленський також відвідав українських військових, які зазнали тяжких поранень, та лікуються в лікарнях США.

Олена Зеленська супроводжувала Володимира у цьому візиті до США, де мала можливість спілкуватиися з гуманітарних питань щодо ситуації в Україні. Крім того, за лаштунками 78-ї сесії Генасамблеї ООН перша леді разом із генеральною директоркою ЮНЕСКО Одрі Азулє та за участю Прем’єр-міністра Албанії Еді Рами, Прем?єр-міністра Мальти Роберта Абели та Президента Португалії Марселу Ребелу де Соузи відкрила виставку ЮНЕСКО «Розбудова миру та стійкості через культуру: перетин культури, кризи та сталого розвитку».

У третій день візиту до Нью-Йорка (США) Олена Зеленська разом із директором Музею мистецтва Метрополітен (МЕТ) Максом Холлейном та віцепрезидентом Кеннетом Вейном презентувала кампанію «МЕТ говорить українською» зі створення україномовних аудіокоментарів для експонатів музею. Цей музей відвідують мільйони людей! Тепер і там буде коментар історії експонатів звучати українською мовою!

З 24 лютого 2022 року українці відбивають повномасштабне вторгнення російської армії в Україну! Україна вистояла, завдала відсіч окупантам, яких відкинула від Києва, Чернігова, Сум, Житомира, Полтави, Херсону та інших міст. Російська влада та армія здійснює постійні обстріли крилатими ракетами, БПЛА, артилерією міст та селищ України. Зараз бої ведуться за Херсонську, Запорізьку, Харківську, Луганську та Донецьку область. Україна переможе. Слава воїнам України!!

Підготував матеріал Андрій Зацепін