интернет-журнал Солист.

Solist

интернет - журнал
июнь 2016г.

Пользовательского поиска

Главная

Литературную премию Нобеля в 2015г. присудили белорусской писательнице Светлане Алексиевич.

З 1 по 4 липня 2015р. відбудеться міжнародний літературний фестиваль у Львові.

Истории любви от Эльчина Сафарли.

Загадки убийства Джона Кеннеди. Признания Марины Освальд-Портер.

Приключение Ники и её друзей. Часть 1.
Глава 1. Ника нашлась.
Приключение Ники и её друзей. Часть 2.
Глава 1.Новый год.

Андрей Зацепин. Пьеса "Одно утро и один вечер из семейной жизни".

Стихи о любви.

Осенняя поэзия.

Библиотеки Луганщины пополнились книгами от украинских издательств и авторов.

Библиотека Сверодонецка В червні бібліотеки Луганщини поповнились книгами від 12 провідних видавництв. Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Горького виїхала з тимчасово окупованого міста, переїхала в м. Северодонецьк. До неї надходять нові книги.Також надходять книги в бібліотеки інших міст Луганщіни, інформує сайт Літературної газети.

Допомогає бібліотекам проект «Книжкова сотня». Це громадська ініціатива – реакція на незадовільний стан фінансування бібліотек в Україні. Ініціатор - відомий письменник та журналіст Андрій Кокотюха.

Письменник Андрій Кокотюха, в доробку якого десятки пригодницьких романів, він популярний майстер цього жанру, неодноразово здобував номінації у різних літературних конкурсах. Його творча манера продовжує кращі традиції Артура Конана Дойла, Едгара По та вітчизняного детективу 20- х років минулого століття.Автор належить до літературно –мистецької генерації 90- х ,яка рельєфно виокремилась і оправдала себе в контексті ідейно –естетичних пощуків української літератури.

Поповнення бібліотек також відбувається за нового соціального проекту «Жива бібліотека», яку реалізує благодійний фонд «Бібліотечна країна». Мета проекту — не тільки оновлення бібліотечних фондів переважно сучасною українською літературою, а й активізація діалогу шляхом проведення зустрічей діячів української культури з читачами, які живуть у зоні АТО. Якщо врахувати, що в Сєверодонецьку лише одна книгарня, зрозуміло, чому раділи поціновувачі літературного слова таким виданням, як військові щоденники, зокрема «Іловайськ» Є. Положія, «Історія з грифом «секретно» В. В’ятровича, книжкам Андрія Кокотюхи «Червоний», Любка Дереша «Голова Якова» та іншим. Дехто з авторів навіть особисто приїхав на першу зустріч у межах проекту «Жива бібліотека» на схід країни.

Другим етапом проекту, за словами його ініціаторів, стане залучення широкого кола громадськості до цієї ініціативи, коли будь-який українець зможе безкоштовно відправити «Новою поштою» книжки до бібліотек, розташованих у зоні АТО.

Ця громадська ініціфтива дуже доречна для міст та мешканців Луганщіни, бо громадяни Луганщіни потребують українських книжок, спілкування з культурними діячами, письменниками, поетами, акторами України. Це залучає їх до всієї української спільноти, дає відчувати себе частиною України та її культурного простору. Цього дуже не хватало в минулі 10-15 років Луганщини.

Нагадаємо, Проект «Книжкова сотня» вивчає читацький попит, нагальні потреби бібліотек в книжках та дбатиме про те, аби ці потреби задовольнялися вчасно. Ініціатор Проекту - письменник Андрій Кокотюха, організаторами Проекту на тестовому етапі виступають ГО «Книжковий простір» та Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.

Шлях реалізації проекту відбувається наступним чином:

1. За підтримки структур, котрі безпосередньо опікуються станом бібліотек, щоквартально планується збирати замовлення на книжки. На кожному окремому етапі будуть залучатися бібліотеки із різних регіонів України (Схід, Південь, Північ, Захід, Центр). У кожному наступному кварталі перелік бібліотек буде змінюватися.

2. Кожна залучена бібліотека складає перелік з 10-15 книжок, виданих українськими видавництвами. Кожна позиція передбачає потребу в 2 (два) примірники.

3. Розглядається лише українська та зарубіжна художня література, актуальна белетристика. З урахуванням того, що в Україні є затребувані автори, котрі пишуть російською мовою, такі позиції теж розглядаються. Позиції іноземної літератури розглядаються тільки в українських перекладах.

Увага! Класика української та зарубіжної літератури, внесена в шкільну та вузівську програми, проектом «Книжкова сотня» не розглядається! Цією літературою в повному обсязі повинна забезпечувати держава бюджетним коштом.

4. Після того складається загальний перелік книжок сучасних авторів, котрі реально затребувані читачами (тобто, ті, заради можливості прочитати які люди активніше відвідуватимуть бібліотеки).

5. Назви бібліотек та списки книжок підвищеного попиту будуть постійно оприлюднюватися у відкритих джерелах. Так ми отримаємо по можливості об’єктивну картину дійсних читацьких потреб українців.

6. Складений кошторис постачання книжок за загальним переліком так само буде оприлюднений у відкритих джерелах. Виконувати замовлення будуть ті розповсюджувачі (гуртівні, книгарні тощо), котрі запропонують комфортні умови: оперативність комплектації, належну якість книжок, постійну знижку тощо.

7. Отримавши кошторис, буде оголошуватися збір коштів серед доброчинців. Кожен бажаючий зможе переказати на рахунок організаторів Проекту бажану суму. Таким чином, небайдужі громадяни самі допоможуть урятувати бібліотеки та дати їм нове життя.

Контролюватиме рахунок та надходження коштів, а також звітуватиме про їх витрати організатори Проекту. Отримати цю інформацію можна буде вільно, у відкритих джерелах, а також на інтернет-сторінках організаторів.

8. По завершенню комплектації книжки будуть або надіслані бібліотекам, або особисто вручені ініціаторами «Книжкової сотні». Планується залучення до процедури передачі книжок тих українських авторів, чиї книги затребувані найбільше. Також до акції будуть запрошені діячі української культури, котрим не байдужий розвиток бібліотек, української книжкової справи та гуманітарної сфери загалом.

Їх сторінка в соціальній мережі Фейсбук - https://www.facebook.com/100book

Rambler's Top100

Solist2.com.ua 2009-2016г. Реклама на сайте
© использование и копирование материалов сайта разрешается при наличии прямой ссылки на сайт и указания автора материала.
Наш электронный адрес: solist2@gmail.com