В Киеве состоялась Конференция представителей малого, среднего бизнеса, бизнес-ассоциаций в Украине.
30 січня 2015 року у м. Київ за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ) відбулися Національні збори об’єднань МСБ, участь у яких взяло більше 100 учасників, 67 із яких – керівники місцевих, регіональних, національних, галузевих, бізнес асоціацій, клубів та спільнот. До участі у зборах долучилися представники аналітичних центрів та провідних профільних медіа (газети «Бізнес» та «Діло»). За кожною з бізнес асоціацій учасників стоїть понад 30-900 підприємств і підприємців, в кожному з яких працює від 10 до 1500 працівників.
Наприкінці 2014р. парламентом України були прийняті зміни до ПК України, та до інших законодавчих актів, що регламентують діяльність підприємців і бізнесу України. Багато змін прийняті не в тій формі, яка обговорювалася восени 2014р. експертним співтовариством і бізнесом в Україні. Зокрема, зміна ставки ЄСВ в Україні сталося не так, як обіцяв раніше Прем'єр А. Яценюк. Багато змін лише збільшують витрати, навантаження і регуляцію бізнесу в Україні, що неприпустимо в умовах воєнних дій в Україні.
На Конференції в Києві представники бізнес-об’єднань висловили розуміння, що відсутність консолідації бізнес-об’єднань може призвести до втрати наявного шансу змін правил гри в Україні в бік розвитку і зростання, і до втрати державності. На противагу цьому в Україні постала неформальна мережа, що діє вже більше року – Національна платформа малого та середнього бізнесу (МСБ), до участі в якій зголосилося понад 120 бізнес-асоціацій, спільнот, клубів підприємців. Комунікаційним майданчиком Національної платформи МСБ став веб-портал: msb.enarod.org.
Було визнано, що конкуренція особистостей, намагання створити асоціацію асоціацій чи будь-яку іншу єдино-канонічну структуру з постійними беззаперечними “керівниками – рятівниками” є неефективними і мають відійти в минуле. Тільки принцип “взаємодія в мережі і взаємодія мереж”, активна участь кожного підприємця в місцевих і всеукраїнських бізнес-об’єднаннях, принцип “критикуєш – пропонуй, пропонуєш- дій” можуть наблизити до результату.
Присутні погдились: від ситуації, коли більшість законописців країни працює аж ніяк не на креативну частину суспільства, а в парламенті і (за потреби) під парламентом немає широкого лоббі – МСБ має перейти до спроможності наймати аналітичні центри, партії, лобістські організації та доводити до реальних змін кожну необхідну пропозицію. МСБ має стати спроможним виконувати функцію гільйотини: жодне рішення, що приймається в державі не має бути прийнятим без думки підприємців і без думки про підприємців – без думки про майбутнє України.
Коаліції для локальних результатів є важливими, але ще більш важливими – постійна синергія, сталий розвиток, спільне стратегічне бачення, яке завжди можна знайти.
Також у минуле мають відійти страхи, що створювали перевагу інертності над дією всі ці роки: страх, що хтось невартий просто вткористає об’єднання у власних цілях, страх браку ресурсів для боротьби, страх безплідної балаканини. Тепер у підприємців є інструменти в боротьбі, що допоможуть знівелювати ці страхи: інструменти Національної платформи МСБ – http://msb.enarod.org/, законотворчої платформи http://regert.net/, адвокаційної платформи http://www.advohub.org/…а це означає, що демократична конкуренція пропозицій, а не особистостей чи організацій, буде задавати тон.
Країна тепер вже є іншою…серед підприємців сформувалися аналітичні центри, середовища активістів, експертні групи: Реанімаційний пакет реформ, візійний проект Нова Країна, Центр розвитку та інновацій НаУКМА, Інститут суспільних досліжень, клуб “Коло”, Центр громадської експертизи, медіапартнери з газети “Бизнес”, газети “Дело”, десятки інших організацій і регіональних об’єднань. Всі вони готові почати боротьбу за втілення місії МСБ: створити в Україні найкращий бізнес клімат на континенті.
Після Національних зборів учасники висловили готовність підписати Меморандум про приєднання до мережі Національна платформа МСБ, який в режимі електронної комунікації буде доповнено і винесено на голосування.
Головною ухвалою є негайна дія регіональних і місцевих бізнес об’єднань з організації не менше 20 регіональних зборів малого та середнього бізнесу за участі місцевих і регіональних ЗМІ, під час яких буде сформовано вимоги до влади щодо негайних реформ і дерегуляції.
Національна платформа МСБ готова мобілізувати підписну кампанію серед 100 000 – 200 000 підприємців і власників малого та середнього бізнесу, щоб примусити владу не лише чути голос підприємців, але й виконати його вимоги в тому числі такі, щоб заборонити владі ухвалювати рішення, щодо податків і регулювання діяльності бізнесу без участі бізнес асоціацій.
Органи влади мають почути МСБ в кабінетах, через ЗМІ або через Майдан, – заявили представники бізнес-об’єднань.