Православна церква України прийняла рішення про перехід на новоюліанський календар з 1 вересня 2023 року.

27 липня пройшов Помісний Собор Православної церкви України, де затверджено рішення про перехід ПЦУ на новоюліанський календар з 1 вересня 2023 року. "За" перехід проголосувало 156 церковних осіб, а "проти" – 5. Тим самим затверджено Рішення Архієрейського Собору цього року.

Згідно новоюліанського календаря переносяться церковні свята: свято Різдва - на 25 грудня, свято Покрови Пресвятої Богородиці - на 1 жовтня, свято Водохреще - на 6 січня, а День Святого Миколая - на 6 грудня.

Перехід на новоюліанський календар пов'язаний з тим, що суспільство в Україні хоче бути ще більше наближенним до європейського, де живуть і святкують церковні свята по григоріанському та новоюліанському календарю, а не як в росії - по юліанському.Агресія росії проти України та її народу привели до того, що більшість громадян вважає недоречним святкувати більшість свят разом з росіянами.

Російська православна церква та її філіал в Україні УПЦ підтримують агресію росіян проти українського народу. Заперечують самостійность української церкви. В деяких містах України служники російської церкви шпигують на користь ворога та передають інформацію агресору.

Офіційна влада України поки не приймає рішення про повну заборону діяльності УПЦ, та це рішення потрібно приймати, бо це церква держави агресора, яка прикривається у своїй пропаганді "руського миру" релігіозним незалежним правом.

Юліанський календар був запроваджений 1 січня 45 року до Різдва Христового язичником Юлієм Цезарем. Звідси й назва – юліанський.

Григоріанський же календар запровадив християнин – Римський папа Григорій XIII у 1582 році. І цей календар більш точний, аніж юліанський.

У травні 1923 року Вселенський патріарх Мелетій IV скликав собор, на якому було вирішено відзначати «нерухомі» християнські свята за новоюліанським календарем, що був розробленим сербським астрономом Мілутіном Міланковичем. Цей календар відзначається більш високою точністю й практично збігається з григоріанським.

Наразі Православна церква України дозволяє вірянам відзначати свята згідно різних календарів. Головне в цьому - молитва та духовне поєднання, а не випивка та їжа.

З 24 лютого 2022 року Україна відбиває масштабне вторгнення російської армії на свою територію. В єдиній молитві помолимось за життя та здоров'я захисників України! Слава Україні!