интернет-журнал Солист

Solist

интернет - журнал
жовтень 2018р.

Пользовательского поиска

Главная

ВР Украины Депутати ВР прийняли Закон "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

Танці з зірками 5 сезон 2018 В 5 эфире Танці з зірками 5 сезон из проекта выбыла Маша Ефросинина и Максим Леонов.


Украинская Баннерная Сеть

Вселенський Патріархат почав процес надання автокефалії Православній церкві України.

11 жовтня 2018р. Вселенський Патріархат в Константинополі прийняв рішення про початок процесу надання автокефалії Православній церкві України.Останні півроку про таку можливість говорили в Україні та в Константинополі. 11 жовтня Вселенський Патріархат на Синоді офіційно прийняв таке рішення, повідомляє сайт Української правди.

 Україна

Речник Київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря) на своїй сторінці у Facebook опублікував переклад рішення Синоду.

Оголошення

Під головуванням Його Всесвятості, Вселенського Патріарха, Святий і Священний Синод зібрався на чергове засідання з 9 по 11 жовтня 2018 року для вивчення та обговорення питань порядку денного.

Священний Синод детально та тривалий час обговорював церковну справу України в присутності Його Преосвященства Архиєпископа Даниїла Памфільського та Його Преосвященства Єпископа Іларіона Едмонтонського, Патріарших Екзархів в Україні, та ухвалив після розширеного обговорення:

1) Підтвердити вже прийняте рішення про те, щоб Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії Церкві України.

2) Відновити станом на сьогоднішній день Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з його багатьох Ставропігій в Україні, які завжди там існували.

3) Прийняти та розглянути прохання про апеляцію від Філарета Денисенка, Макарія Малетича та їх послідовників, які опинилися у схизмі не з догматичних причин, у відповідності до канонічних прерогатив Константинопольського патріарха отримувати такі звернення від ієрархів та інших священнослужителів з усіх Автокефальних Церков.

Таким чином, згадані вище особи були канонічно поновлені у своєму єпископському або священицькому сані, також було відновлено сопричастя їхніх вірних з Церквою.

4) Скасувати зобов'язання Синодального листа 1686 року, виданого за обставин того часу, який надавав у порядку ікономії право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита, обраного собором духовенства та вірян його єпархії, який мав згадувати Вселенського Патріарха як свого Першоієрарха за будь-яким богослужінням, проголошуючи та підтверджуючи свою канонічну залежність від Матері-Церкви Константинополя.

5) Звернутися до всіх залучених сторін із закликом утримуватися від захоплення церков, монастирів та іншого майна, а також від будь-яких інших насильницьких дій та помсти, щоб перемагали мир і любов Христа.

Вселенський Патріархат, 11 жовтня 2018 року,

Головний Секретаріат Святого і Священного Синоду

Після такого рішення українські православні церкви повинні зібратися на Собор, розробити статут і обрати голову нової Помісної церкви.

Українська Автокефальна Православна Церква (майже 1050 приходів) та Українська Православна Церква Київського патріархату (близько 5 тисяч приходів) – були дві невизнані церкви, бо вони заявили про свою незалежність від Моковської церкви щє в 1991 році.

В історії вже була схожа ситуація, коли Константинополь і Москва ділили територію. На початку 1996 року Синод Вселенського патріархату визнавав Естонську православну церкву своєю митрополією.

В 1998 року нинішній Вселенський патріарх Варфоломій визнав незалежність Чехословацької церкви.

У 1686 році Константинопольський Патріарх Діонісій віддав Москві право призначати Київського митрополита. Але в 1687 році Діонісія змістили з патріаршого престолу і позбавили духовного сану, у тому числі за передачу Київської митрополії Москві.

Тому у Вселенському патріархаті наполягають, що відання РПЦ українськими територіями було тимчасовим, а не вічним, і саме Константинопольська церква є материнською для Києва, а не Російська.

Влада в Україні підтримує надання томосу Православній церкві України. Влада наголошує, що свобода віри закріплена в Конституції України. Ніхто не має права примушувати молитися в одній, чи в другій церкві. Це самостійний вибір людини, всіх громодян та гостей України.

Ніхто не має права незаконно відбирати та проводити самозахоплення церков та їх приміщень. Влада заявила, що при потребі посилить охорону церков.

ВР України прийняла Постанову "Про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі у м. Києві".

Депутати ВР України прийняли Закон "Про Вищий антикорупційний суд" в цілому.

Святослав Вакарчук - політик в Україні має бути "кіборгом".

ВР Украины приняла новый закон по государственным гарантиям медицинского обслуживания населения.

Вернуться на главную

Кредитка

 

Rambler's Top100

Solist2.com.ua 2009-2018г. Реклама на сайте
© использование и копирование материалов сайта разрешается при наличии прямой ссылки на сайт и указания автора материала.
Наш электронный адрес: solist2@gmail.com