Збірна України з футболу зіграла ще один матч зі збірною Шотландії, цей раз матч закінчився з рахунком 0-0. Це був матч відповідь в рамках турніру Ліги Націй. Матч повинен був відбутися в Києві, але через агресію росії проти України матч перенесли в місто Краків Польща.
Турнірне положення команд було таким, що Україні потрібна була перемога, бо шотландці випереджали нашу збірну на 1 бал. Після поразки від шотландців у Глазго 0-3 українці здобули впевнену перемогу над збірною Вірменії на їх полі — 5-0.
На матч з вірменами Александр Петраков трохи змінив стартовий склад команди. Вийшли з перших хвилин Кривцов, Миколенко, Ігнатенко, Зубков, Циганков, Тимчик, у воротах - А. Лунін. Перший тайм українці виграли 1-0. В другому таймі перевага українців була вагоміша, додали ще чотири забитих м'яча. Добре показали себе Зубков, Циганков, Ігнатенко, Тимчик та вишедші на заміну Довбик та Ярмоленко. Випадав з командної гри — Мудрик.
То психологічний настрій команди після цієї пермоги над збірною Вірменії був добрий. Українська збірна розуміла, що матч відповідь з шотландцями буде непростим та вирішальним. А перед тренерським штабом А. Петракова було непросте завдання оптимально визначити стартовий склад команди на цю гру.
А. Петраков вирішив, що в центр поля з перших хвилин вийдуть Степаненко, Ігнатенко, Малиновський. Правий вінгер — Яромоленко, лівий — Мудрик. З Матвієнко та Забарним центр захисту був укріплений. По флангам вийшли грати — Тимчик та Миколенко. На вістрі атаки — Довбик.
Тобто висновки з минулого програшу 0-3 тренерський штаб зробив. Тоді шотландці перегравали українську команду в центрі поля, пресенгуючи українців ще на їх половиня поля, створюючи численну перевагу в центрі поля, заважаючи українським футболістам розвивати свою атаку.
План на посилення центральної зони української команди — спрацював. Український півзахист зі старту показав, що минулі помилки позаду. Вихід з захисту відбувався бистрими передачами, центральні півзахисникі вміло комбінували, переводили гру на фланги.
Також добре проходили вертикальні передачи на Довбика, який вміло “чіплявся” та боровся за кожний м'яч. Довбик не тільки шукав нагоди самому пройти до воріт, а вміло приймав та відпасовував м'яч своїм партнерам по атаці.
На перших хвилинах українська команда створила дуже гарний гольовий момент, який повинен був завершити голом Андрій Ярмоленко. По суті він пробивав уже по пустим воротам. Та чомусь він вдарив вище воріт.
Цей гол міг надати цьому матчу інший розвиток. Але не сталося...
Знов, як і в матчі з Вуельсем йшов дощ. Дощ не дає можливості футболістам грати в швидкий пас, в швидку гру. Цей дощ був на користь шотландської команди.
Команди до середини першого тайму були однаково активні, шукали можливості підійти ближче до воріт суперника та завдати удару.
В середині першого тайму шотландці були трохи активніше. Навіть трохи не здобули право на пенальті у Степаненка. Та при повторі було помітно, що м'яч попав Тарасу в плече. Арбітр пенальті відмінив.
Кінець першого тайму був за українцями. Півзахист давав добрі передачі на вихід Довбику та шотландці добре тримали лінію, залишаючи Довбика в офсайді.
Непоганий момент був у Малиновського, який пробивав по воротам після хорошої передачі від Миколенко та не попав у ворота. Українці хотіли дотиснути шотландців та піти на перерву з перевагою — били по воротах Степаненко, Мудрик, Тимчик. Але рахунок залишився 0-0.
Другий тайм розпочався з атак українськщї команди. Намагався забити Мудрик. Він, в стилі Коноплянки, змістився в лівому куті штрафної та вдарив правою ногою по воротам, закручуючи м'яч в дальній кут воріт. Воротар шотландців Гордон в стрибку відбив цей удар.
На 50 хвилині вже Ігнатенко перевірив воротаря шотландців дальнім ударом.
Українці були більш активні на початку другого тайму. Знову йдуть гарні передачі на вихід Довбику та він знову опиняється в офсайді. Після навісу Малиновського вже Забарний у підкаті не дотягується до м'яча, щоб завершити передачу влучним ударом.
Шотландці відповідають ударом Макгрегора.
Після 70 хвилини з початку шотландці, а потім і Петраков роблять заміни. Виходять Циганков замість Мудрика та замість Довбика - Яремчук.
Шотландці заграли активніше, пресингуя, та українці в цьому матчі грали більш обережніше, без помилок в центрі поля.
Ярмоленко намагався загострити гру на фланзі, грав в короткий пас з Тимчиком, навішував на штрафну, намагався сам йти в штрафну та захист шотландців все контролював та відбивав.
На 79 хвилині у шотланців вийшов Дайкс замість Адамса, який традиційно загострив їх атакувальну гру. Але наш захист грав без помилок.
Нічия влаштовувала шотландців, тому останні хвилини матчу вони грали так, щоб не дати українцям забити.
Вже на 88 хвилині А. Петраков робить ще заміни - Піхальонок замінив Малиновського, а Зубков - Ярмоленка. Та це вже не привело до збільшення активності в грі української команди. Нічия 0-0, яка залишила шотландців на першому місці, вивела їх у клас А Ліги Націй. Українська збірна залишилась на другому місці в цій групі.
Українська збірна грала активно, намагалась виграти та шотландці були сильніші в цьому спарингі з двух особистих матчів. І трагедії в цьому нема — українці програли цей спаринг сильній та організованій команді.
За результатами цього сезону УАФ буде вирішувати, хто далі буде тренувати национальну збірну України.
Ліга Націй
27 вересня Україна - Шотландія - 0 : 0 Стадіон «Краковія» (Краків, Польща).
Україна: Лунін, Тимчик, Забарний, Матвієнко, Миколенко, Степаненко, Ігнатенко, Маліновський (Піхальонок, 88), Ярмоленко (Зубков, 88), Мудрик (Циганков, 75), Довбик (Яремчук, 75).
Шотландія: Гордон, Фрейзер (крісті, 72), Портеус, Хендрі, Хікі (Ролстон, 90+1), Тейлор (Кінгслі, 72), Джек (Армстронг, 72), Макгрегор, Маклін, Макгінн, Адамс (Дайкс, 79).
Арбітр Тасос Сідіропулос (Греція).
Підготував обзор Андрій Зацепін 29.09.2022р.
Матеріали по темі
Збірна України по футболу програла 0 - 1 валійцям в фінальному матчі плей-оф до ЧС-2022.
В червні цього року українська команда видовищно перемогла шотландців 3-1 в плей-оф до ЧС-2022.
Обзор матчу групового турніру Ліги Чемпіонів між Донецьким Шахтарем та РБ Лейбциг.
Итоги XXIV зимних Олимпийских Игр в Пекине. Серебряная медаль Александра Абраменко для Украины.