Национальна збірна України поступилась збірній Шотландії з футболу 0-3 у виїздному матчі.

Збірна України з футболу після літньої перерви зіграла свій наступний поєдинок в турнірі Ліги Націй. Цього разу наша збірна грала з Шотландцями і знову на їх полі в Глазго. В червні цього року українська команда видовищно перемогла тут шотландців 3-1, але цього разу українська збірна програла 0-3.

Чому програли? Давайте розбиратись.

На цей матч у Александра Петракова вибір гравців на стартовий склад був обмеженим, не такий гарний, як в червні цього року. Травмовані — Зінченко, Шапаренко, Міколенко, Бущан, Попов. Перебір жовтих карток у Забарного. Це ігроки, які зараз є ключовими в команді.

Вихід в центрі поля замість Зінченка і Шапаренко зі старту молодих Мудрика та Піхальонка показав, що вони ще не готові до гри на рівних з такою командою, як Шотландія.

Шотландці добре вивчили минулу гру з українцями, зробили аналіз, чому вони програли. Цей минулий програш став для них додатковим мотиватором показати своїм вболівальникам кращу гру.

Шотландці традиційно добре підготовлені фізично, то вони з перших хвилин щільно пресингували українських футболістів вже на їх половині поля.

футбол Шотландія  Україна 21 вересня 2022

Якщо в минулій грі українському захисту та півзахисту вдавалось грати в один-два дотики, щоб вийти з цього пресінгу, бо той рівень виконавців та зіграність футболістів дозволяли робити це ефективно та якісно. То цього разу заміни в стартовому складі привели до того, що український півзахист виглядав розгубленим та подавленим, робив багато помилок. Відокремлені дії Малиновського, Степаненко, Ярмоленка, Мудрика, Піхальонка, Довбіка не привели до злагодженої гри, бо грає команда (!), а не окремі футболісти.

Мудрик, який повинен був зіграти в команді роль Шапаренка, грав в своїй манері, де він міг обігрувати одного-двух суперників, вийти на свободний простір, а потім віддавати передачу. Шотландці цього йому не дозволили, вони не програвали єдиноборства, а навпаки — вигравали їх. А в один дотик з партнерами Мудрик чомусь не грав. Такі його помилки зводили на нуль зусиля всієї команди в швидкому розвитку атаки, а це відбирало додаткові фізичні та психологічні сили в команди.

Шотландці у прямому сенсі закрили Ярмоленка, якого щільно контролювали один-два суперника. Їх звичайної взаємодії з Караваєвим на фланзі, гострої гри не склалось. Маліновському фактично ні з ким було розіграти атаку, шотландці добре перекривали всі майбутні зони атаки, та дуже щільно грали в центрі поля.

Добре чіплявся за м'яч Довбик. Він набрав хорошу форму. Його епізодична взаємодія з партнером по клубу Дніпру-1 - Піхальонком додавала грі хоч якусь гостроту та надію на вихід до воріт. Та це були лише епізоди.

До цього додалися ще невпевнена гра новачків у захисті — Михайличенко зліва та Бондара в центрі. А ще й традиційний британський дощ на весь матч!!

Ось така розрізнена, несиграна гра команди привела до того, що фактично перший тайм команда зіграла на нуль тільки завдяки майстреності Трубіна, невдач шотландців при реалізації їх багатьох гольових моментів та фізичній самовіддачі української команди!

Але було очевидно, що якщо малюнок гри не зміниться, то після перерви буде дуже складно втримати шотланців, які бігали по полю, мов “скажені”. Їх злагоджена гра, фізичні кондиції до цього матчу дійсно вражали!

Після перерви замість Степаненка вийшов Сидорчук. Мабудь Тарас дуже втомився під час першого тайму “чистити” помилки за партнерами, може вже й вік Тараса, чи минулі травми не дали продовжити гру... Але краще було б випустити їх двох — Степаненка та Сидорчука на другий тайм, щоб укріпити центр української команди.

Десь 10 хвилин на початку другого тайму українці намагались йти в атаку. Але починаючи з 57 хвилини шотландці настільки посилили тиск на ворота Трубіна, завдаючи удари, простріли, проводячи атаки флангами, потім ще й удар в поперечину, що їх гол явно назрівав. При тому, що помилки, обрізки від нашого півзахисту в центрі поля стали повальними! Навіть досвідчений Маліновський став відававти м'яч в центрі поля суперникам, починаючи їхню атаку, а не своєї команди!

Александр Петраков робить заміни — капітана Ярмоленка на Циганкова, та гарно грающего Довбика на Яремчука. Ставка на більш свіжого та молодого Циганкова, та більш довідченого — Яремчука. Це не спрацювало.

Шотландці вже зловили свою гру та таки забили свій гол на 70 хвилині. Він назрівав. Макгінн получив передачу біля лінії штрафної, корпусом відтіснив Бондара та влучно пробив повз Трубіна в ворота. Гол!!

І це стало початком розгрому.

Українці пішли відігруватись, але командної гри - її зрілого завершення ударом по воротах, знов не було.

Тренер шотландців також зробив заміни, які посилили їх гру.

Вийшовший на заміну Дайкс, на 80 хвилині після подачі з кутового головою забиває другий гол.

10 хвилин до кінця гри, йде дощ, і треба відіграти два м'яча, щоб зіграти хоч би внічию.

А. Петраков знов кидає в бій свіжі сили — замість Піхальонка і Мудрика вийшли Зубков та Ігнатенко. Але це не допомогає командній грі. Шотланців цього вечора було не втримати. Вони забивають третій гол.

І знову з кутового забиває головою Дайкс.

Тобто кадрові проблеми української команди в захисті та півзахисті зіграли свою вирішальну роль в цьому матчі, бо суперник був дуже досвідчений та мотивований на виграш. Добре, що матч не закінчився 6-0 на користь шотландців!

То ж з цієї гри стає зрозуміло, що ті гравці, які ще нещодавно грали за молодіжну зібрну України, ще не спроможні замінити повноцінно основних гравців национальнної збірної України. І це природно, бо потрібен досвід, а його набувають в таких матчах.

Треба відмітити той факт, що українські вболівальникі мали можливість безкоштовно подивитись цей матч на українських телеканалах.

То маємо надію, що в наступні матчі збірної України з вірменами 24 вересня та знову з шотландцями 27 вересня наші футболісти здобудуть перемогу та порадують українських вболівальників.

Ліга націй

8 червня Ірландія — Україна — 0-1

11 червня Україна — Вірменія — 3-0

21 вересня Шотландія - Україна - 3:0 (0-0) Стадіон «Хемпден Парк» Глазго, Шотландія.

Голи: Макгінн (70), Дайкс (80, 87)

Шотландія: Гордон, Тірні (Тейлор, 86), Маккена, Хендрі, Мактоміней, Паттерсон (Хікі, 26), Крісті (Маклін, 85), Макгрегор, Макгінн, Армстронг (Фрейзер, 76), Адамс (Дайкс, 76).

Україна: Трубін, Михайличенко, Матвієнко, Бондар, Караваєв, Степаненко (Сидорчук, 46), Мудрик (Ігнатенко, 84), Маліновський, Піхальонок (Зубков, 83), Ярмоленко (Циганков, 68), Довбик (Яремчук, 67).

Арбітр Мауріціо Маріані (Італія)

Підготував огляд Андрій Зацепін 23.09.2022р.

Матеріали по темі

Збірна України по футболу програла 0 - 1 валійцям в фінальному матчі плей-оф до ЧС-2022.

Динамо Київ за підсумками двух матчів плей-оф кваліфікації з португальською Бенфікою вибуло з Лізі Чемпіонів.

Динамо Київ переграло 3-1 в підсумку за два матчі кваліфікації з австрійським Штурмом у Лізі Чемпіонів.

Итоги XXIV зимних Олимпийских Игр в Пекине. Серебряная медаль Александра Абраменко для Украины.