1 червня збірна України по футболу зіграла стиковий відбірковий матч на чемпіонат світу 2022 зі збірною Шотландії та одержала перемогу в цьому матчі — 3-1!
Фото УАФ
Збірна України з футболу готувалась до відборочного матчу зі збірной Шотландії в словенському Брдо, де проживала в готелю “Елеганс”. 30 травня збірна вилетіла в Глазго, де продовжила підготовку до цього стикового матчу.
У зв'язку з військовою агресією російської федерації українські футбольні клуби не мали змогу завершити чемпіонат України, тому більшість футболістів не мали достатньої ігрової практики.
Але така вимушена перерва дала можливість тренерскому штабу А. Петракова збільшити час на підготовку футболістів збірної до стикових матчів.
І ця підготовка дала прекрасні результати! А. Петраков сказав перед матчем з Шотландією, що він з тренерским штабом та футболістами багато уваги приділяли вивченню гри збірної Шотландії. Вивчали їх тактику, можливості та дії шотландських футболістів у грі.
Ось чому в ході матчу, особливо на початку першого тайму та на початку другого тайму українські футболісти впевнено тримали м'яч, комбінували, йшли вперед, при втраті м'яча організовано пресингували соперників, займали центр поля, тримали своїх візаві, вміло грали в відборі, вміло страхували один одного та тримали свої футбольні зони.
Коли збірна України грала з м'ячом, комбінуючи одним дотиком до нього, то складалось враження, що шотландці зовсім до того не були готові!
А це все практикується в ході тренувань. Тому зрозуміло, що велика заслуга у цій вмілій ігрі збірної України в цьому матчі з шотландцями не тільки футболістів, а і тренерського штабу на чолі з А. Петраковим.
Склад української команди на цю гру був оптимальним. У А. Петракова був вибір, бо у збірну приїхали всі легіонери, та й футболісти, які грають в українських клубах майже всі були здорові, окрім Дениса Попова.
Були негаразди в Миколи Шапаренка зі здоров'ям, але СМІ писали, що до матчу він зміг відновитися від травм.
Питання було - хто вийде з перших хвилин в півзахисті команди?
А. Петраков визначив це так, як і в останьому матчі з боснійцями — Степаненко, Зінченко, Маліновский та крайні інсайди — Циганков та Ярмоленко. На вістрі — Яремчук. Як показала гра, то цей вибір основного складу на початок гри був зроблений головним тренером вірно!
Шотландці також мали змогу виставити свій бойовий склад. Їх основні гравці грають у провідних англійских та шотландських клубах. Матч відбувався на полі їх стадіона. Це давало їм додаткову перевагу.
Перший тайм почався з взаємних атакуючих дій обох команд.
Українці виглядали впевнено. Маліновський, Зінченко, Ярмоленко, Циганков вміло комбінували, шукали шляхи до воріт суперника.
При обороні всі гравці збірної України вміло відходили, застосовували колективний пресинг до шотландців.
То ж перші гольові моменти створили українські футболісти.
Бив по воротам Ярмоленко. Українці гостро подавали кутові, проводили швідкі комбінації, намагались вивести на удар Яремчука.
Атакуючи дії шотландців вміло блокували і припиняли наші захисники на чолі зі Степаненко.
На 33 хвилині у Руслана Маліновського вийшла довга точна передача на вихід Андрію Ярмоленко. Той на ходу одной ногой прийняв м'яч, трохи підлаштував його під удар та другою ногою перекинув м'яча через воротаря шотландців, який вийшов з воріт на зустріч Ярмоленку. Гол!!! 1-0 — українці повели в рахунку!
Цей гол ще більше додав впевненості нашим футболістам, які й так вже “впіймали” свою гру.
Шотландці кинулись відігруватись, почали атакувати більш великими силами. Це дало українцям ще більше простору гри на контратаці.
Гра пішла на ще більшій швидкості. І шотландці, і українці намагались швидко пройти центр поля та передати м'яч вперед чи на фланги.
На перерву команди пішли при рахунку 1-0 на користь української команди.
По перерві шотландці зробили заміну Замість Дайкса вийшов Крісті.
Але українці вийшли підготовлені до змін в грі шотландській команді. Мабудь український тренерский штаб дійсно дуже добре вивчив суперника, розумів, що вони спробують з перших хвилин другого тайму піти вперед, щоб зрівняти рахунок.
То українці з початку другого тайму заграли так, як би це було на тренуванні - “в квадрат і в один дотик”. Той, хто грав у футбол, тренувався, зрозуміє мене, як це.
Така гра в один дотик в центрі поля, в обороні, при початку нової атаки робить командний футбол дуже дінамічним! Шотландці в ці хвилини на початку другого тайму виглядали дуже розгубленими від такого швидкого комбінаційного футболу української команди.
І це принесло свої плоди. Українці забили другий м'яч вже на 49 хвилині!
Многоходова атакуюча комбінація, в ході якої зіграли і Циганков, і Ярмоленко, і Зинченко, і Маліновський закінчилась точним навісом Караваєва з правого флангу на Яремчука, який спокійно вдарив головою в дальній від воротаря шотландців кут. Фактично піймав того та захисників на противоході.
2-0 — це вже була вісома заявка на перемогу нашої команди!
Але шотландці так не вважали. Вони побігли атакувати українські ворота.
Їх тренер зробив ще декілька замін. Замість Гілмора вийшов Армстронг, замість Купера — Хендрі на 68 хвилині. Команда заграла агресивніше, а українці психологічно пішли на утримання цього переможного рахунку.
Це було помилкою української команди.
Степаненко ніби вибив м'яч з лінії воріт, але він вже був трохи за лінією воріт Бущана.
А. Петраков зробив зразу дві заміни, щоб змінити становище на полі. Вийшли на поле Шапаренко та Мудрик, замість Маліновського та Циганкова.
Мудрик добре ввійшов у гру. Зробив декілька гострих передач , гарно комбінував з партнерами, хоча це був його перший вихід за національну збірну.
А ось Шапаренко ще не набрав своєї кращої футбольної форми, він не замінив повноцінно Руслана Маліновського. Але ці дві заміни вирівняли гру — українці почали знову добре контратакувати.
Та все ж шотландці забили один м'яч у відповідь на 79-й хвилині матчу.
Степаненко ніби вибив м'яч з лінії воріт після удару Макгрегора, але він вже зайшов трохи за лінією воріт Бущана.
А. Петраков зробив ще дві заміни — замість Яремчука та Ярмоленко вийшли на поле Довбик та Зубков.Треба сказати, що Ярмоленко знову виглядав в цьому матчі справжнім капітаном команди. Він відкривався, комбінував, атакував, обігрував своїх візаві один в один, оборонявся, забив гол, підказував товаришам по команді! Був дуже корисним.
З новими замінами і свіжими гравцями Україна заграла ще активніше, знову з'явились гольові моменти. Мав можливість вийти к воротам шотландців Довбик, але замешкався з м'ячем та не скористався такою можливістю.
Шотландці відповіли гострою атакою, намагались зрівняти рахунок та перевести матч в овер-тайм.
Та на додаткових хвилинах Мудрик гострою передачею знов вивів сам на сам Довбика к воротам, в цей раз по лівому флангу. І той вже не схибив, з другої спроби вколотив м'яч в ближній кут від воротаря шотландців — 3-1!
Ось така видалась щаслива кінцівка цього драматичного футбольного матчу для української команди.
Українська футбольна збірна тепер зіграє 5 червня наступний стиковий матч зі збірною валійців.
Маємо надію, що у хлопців та у тренерского штабу буде час підготуватись до цього важливого матчу.
Шотландія - Україна - 1:3 (0-1)Стадіон "Хемпден Парк" (Глазго Шотландія).
Голи: Макгрегор 79 - Ярмоленко 33, Яремчук 49, Довбик 90+5
Шотландія: Гордон, Купер (Хендрі 68), Хенлі, Мактомінай, Робертсон, Хікі, Макгрегор, Гілмор (Армстронг 68), Макгінн, Дайкс (Крісті 46), Адамс.
Україна: Бущан – Міколенко, Матвієнко, Забарний, Караваєв, Степаненко (Сидорчук 90+4), Зінченко, Маліновський (Шапаренко 72), Циганков (Мудрик, 72), Яремчук (Довбик, 78), Ярмоленко (Зубков, 78).
Арбітр: Данні Маккелі (Нідерланди).
Підготував обзор Андрій Зацепін 2.06.2022р.
Матеріали по темі
Сборная Украины по футболу сыграла вничью с Боснией и Герцеговиной.
Сборная Украины по футболу выиграла у Финляндии 2-1 на её поле.
Сборная Украины вновь сыграла вничью 1-1 с Францией в ответном матче.
Сборная Украины по футболу проигрывает Англии 0-4 в четвертьфинале чемпионата ЕВРО-2020.