интернет-журнал Солист.

Solist

интернет - журнал
апрель 2014г.

Пользовательского поиска
Искусство, антиквариат

Главная

В киевском парке Шевченко открыли народную библиотеку.

Большинство украинцев хочет жить в унитарном государстве.Социальный опрос.

Одесситы высказались по поводу ситуации в Украине.

Международный фестиваль ГОГОЛЬfest состоялся 13-22 сентября 2013г.

Спектакль "Кайдашева семья" в театре имени Франко собирает аншлаги.

День молодёжи в Киеве.

«Блеск и нищета» наготы звёзд шоу-бизнеса.

Как сделать свою жизнь счастливой?


Украинская Баннерная Сеть

«Свобода – це те, що породжує цікавість життя…» С. Вокарчук в Дніпропетровську.

С. Вокарчук в Дніпропетровську. 15 квітня о 12:00 у Дніпропетровську в Палаці молоді та юнацтва відбулась зустріч Святослава Вакарчука зі студентами ДНУ ім. Олеся Гончара. Черга бажаючих послухати та поспілкуватись з легендою української рок-музики вишиковувалась з восьмої години ранку. На жаль, всім бажаючим не вдалось потрапити до зали, адже кількість місць була обмежена. Студенти зустріли Святослава дикими оплесками, а потім влаштували флешмоб, заспівавши разом перший куплет та приспів пісні «Все буде добре».

Співак був приємно вражений, подякував студентам і з посмішкою на вустах розпочав свою промову, присвячену найголовнішій цінності, на думку Святослава Вакарчука, свободі: «Уявіть собі ситуацію, коли у вас не має іншого вибору. І вам стане страшно, тому що людина, яка не має вибору, а особливо, коли вона знає, що інший вибір існує, але вона не може його зробити, це як знаходитись в тюрмі, тільки в великій тюрмі. Щасливою така людина бути не може. Я пам’ятаю, як сам для себе вирішив, що свобода – це головна для мене цінність. Саме вона завжди вела мене по життю».

Розповів співак і про устрій духовних цінностей західних держав, наголосив на тому, що «європейці – це ті люди, хто поставив свободу вибору першою цінністю», поступово підводячи студентів до думки, що якщо ми хочемо побудувати європейську державу, то саме можливість вільного вибору, свободи, повинна бути для нас понад усе. Адже, «Свобода – це те, що породжує цікавість життя».

С. Вокарчук в Дніпропетровську.

Після 45-хвилинної промови, учні почали задавати питання Святославу про політику, про майбутнє, про релігію, про джерела натхнення у творчості, про протистояння у мовній та культурній сфері між українцями. Відповідаючи на одне із питань, гість сказав: «…одна з найосновніших ідей на сьогоднішній час має бути: «Ми різні, але ми разом».

Велика проблема не в тому, хто якою мовою говорить і не в тому, яка культура є основною, проблема в політиках, які придумали, що це зло. І цей міф ідеологізується все більше і більше, доходить до того, що він проникає у свідомості людей через телебачення, через політиків. Це свідоме накачування».

Багато студентів питали про те, що необхідно робити, щоб показати жителям інших регіонів України, що свобода має бути головною цінністю. На це співак відповідав: «Наша задача не нав’язувати, а запропонувати, треба навчитися спілкуватися. Кулаками, силою, зброєю, нав’язуванням ніхто ніколи нічого не доб’ється, це не реально. Я категорично проти будь-якого насильства, інтелектуального, адміністративного, військового. Будь-яке насильство рано чи пізно приречене на невдачу».

В кінці зустрічі після бурхливих оплесків студенти та сам Святослав дружно заспівали гімн України. Співак подякував за теплий прийом та попрощався, але не на довго, до літнього концерту гурту «Океан Ельзи», запланованого в Дніпропетровську на 7 червня цього року, обіцяючи можливі знижки для студентів на квитки.

Татьяна Шатаева для журнала Солист
16.04.2014

Статьи автора.

Образование в Польше, или еще один путь в Европу.

Где найти свою любовь. Опрос украинцев.

Вернуться на главную

 

 

Кредитка

 

Rambler's Top100

Solist2.com.ua 2009-2013г. Реклама на сайте
© использование и копирование материалов сайта разрешается при наличии прямой ссылки на сайт и указания автора материала.
Наш электронный адрес: solist2@gmail.com