Збірна України з футболу зіграла ще два відбіркових матчу в груповому турнірі ЄВРО-2024 — проти Англії — домашній матч та на виїзді проти Італії. Це були дуже важливі матчі, бо ці дві команди є фаворитами та головними нашими суперниками за вихід у фінальну частину турніру. З Англією вдалося зіграти внічию, а ось Італії збірна України програла 2-1.
До цих важких матчів команду готував тренерський штаб Сергія Реброва, який вже керував нашою збірною у двух попередніх переможних матчах з Північною Македонією (3-2) та Мальтою (1-0).
На ці матчі були зібрані кращі українські гравці, які грають в УПЛ та за кордоном України. Травмовані — Микола Шапаренко (Динамо Київ), Бондар, Ракитський (Шахтар). Ще повнісю не відновився від травми — Андрій Ярмоленко.
То склад на гру з Англією був таким — у воротах місце зайняв Георгій Бущан, в захисті — Миколенко, Матвієнко, Забарний, Конопля, в середині поля Степаненко, Зінченко, Судаков, зліва — Мудрик, зправа — Циганков, в нападі — Яремчук.
Треба сказати, що не всі гравці мають достатньо ігрової практики. Миколенко, Судаков, Степаненко нещодавно віновились від травм. Мудрик виходить в Челсі на заміни, Яремчук тільки но перейшов у Валенсію. Конопля також грає не в кожному матчі Шахтаря. То проблеми з функциональністю в українській команді є.
Вважаючи той фактор, що в першому матчі з Англією, в якому наші програли 0-2, гравцям не хватило фізичних сил, концентрації на кожному епізоді та кожному єдиноборстві, очікування вболівальників на цю гру були досить стриманними, навіть песимістичними.
Але фактор “свого” поля, шалена підтримка українських вболівальників у Вроцлаві, хороша підготовка команди тренерським штабом, бойовий настрій на гру дали результат — українці зіграли достойно, в бойову нічию 1-1.
Як і очікувалось, англійці з перших хвилин почали тиск на ворота Бущана, прагнучи забити швидкий гол. Українці розташувались компактно на своїй половині поля, вистроївши два ешелони оборони своїх воріт. Добре працював на своєму місці Тарас Степаненко, страхуючи захисників та блокуючи багато передач англійців через центр, але флангові проходи англійців були дуже гострими.
Починати атаки української команди довірили Судакову, який намагався фланговими передачами включити в активну гру Циганкова та Мудрика. Та перші півгодини матчу в українців вийти в атаку не виходило. По перше, англійці дуже впевнено тримали м'яч, подовгу його розігруючи, по друге, якщо українці перехоплювали м'яч, то їх передачі вперед вміло блокувались та також перехоплювались.
Десь біля 25 хвилини першого тайму стала помітна неспішність англічан в грі. Почав спрацьовувати той фактор, що нічия поки також влаштовує англійську команду, яка вважала, що все одно знайде шляхи до воріт Бущана. В української команди з'явився простір та можливість контратакувати.
Українські футболісти цією можливістю скористались на повну!
Одна з рідких швидких контратак на 26 хвилині почалась з середини поля, потім Судаков зробив гарну флангову передачу на хід Коноплі, який чудово зіграв на фланзі, обійшовши свого візаві та зробивши націлену передачу на 11 метрову позначку від бровки! На неї набігали декілька футболістів — Циганков пропустив на свободного Зінченка, який одним касанням переправив м'яч у ворота англійців. 1-0!! Ось так несподівано українці відкрили рахунок у матчі.
Неймовірний за красою та своєю наповненістю гол!
Ось тут англійці включились одразу. Їх атаки стали більш агресивними, більш швидкими. Їм вдалося зрівняти рахунок ще до перерви.
Кейн знайшов на правому фланзі вільного Уокера, який випередив неправильно розташованного Миколенка, ввійшов у вратарську та в ближній від Бущана кут забив гол — 1-1.
Так команди пішли на перерву.
Після перерви Сергій Ребров зробив заміну Матвієнка, який грав невпевнено, робив помилки, на Кривцова. Український захист заграв ще впеніше.
Англійці знов відновили тиск на ворота Бущана, подовгу тримали м'яч, шукали своїми передачами вільних гравців у штрафній української команди. Та українці грали компактно і при перехваті м'яча намагались швидко переходити в контратаку. Все ж центр поля знову контролювали англійці.
Чому? Бо при переході в атаку українським гравцям середини поля треба було грати швидше англійців, відкриватись, розташовуватись ближче один до одного, в один-два дотика робити точні передачі вперед! Тоді перехід вперед, на половину поля англійців міг бути ефективним. Ось так українці — швидко, злагоджено та точно зіграли в тій конратаці, коли вони забили гол.
Звісно, що англійці намагались перекривати всі вільні зони, не давати бігти українцям вперед.
На 54 хвилині Зінченко скидав Судакову під удар біля лінії штрафной, та той пробив невдало.
Сака відповів міцним ударом під поперечину з-за штрафної, Бущан ледь перевів м'яч на кутовий!
На 65 хвилині Сергій Ребров замість набігавшихся Судакова та Яремчука випускає на поле Сидорчука та Довбика. Англійці міняють на правому фланзі Беллінгема на Рашфорда, а Меддісона на Фодена.
Заміни Реброва спрацювали, українці трохи перемістили гру в центр поля та на половину англійців.
На 76 хвилині замість Зінченко вийшов Буяльський. Українські вболівальники оплескам провели автора забитого м'яча з поля.
Було декілька спроб від Мудрика вибігти на “оперативний простір” по свому флангу, та його опонент Уокер не програвав йому в швидкості, не пускав у свою штрафну площу.
Останні хвилини матчу відчувалось, що англійців влаштовує нічия і вони не прагнуть забити переможний м'яч попри все.
Тренери зробили ще по заміні, в англійців замість Сака вийшов Галлахер, в нас замість Мудрика вийшов Назарина. Українці останні хвилини матчу втримали нічийний рахунок.
Бойова нічия 1-1, замість прогназованої поразки від сильної англійської команди — цей результат можливо зарахувати в плюс нашій команді.
В цей вечір Північна Македонія зіграла також внічию 1-1 з італійцями, відібравши в них очки.
Група С. 5-й тур 9 вересня. Україна – Англія – 1:1 (1-1)
Голи: Зінченко, 26 – Уокер, 41
Україна: Бущан, Миколенко, Матвієнко (Кривцов, 46), Забарний, Конопля, Степаненко, Судаков (Сидорчук, 65), Зінченко (Буяльський, 76), Мудрик (Назарина, 90), Циганков, Яремчук (Довбик, 65).
Англія: Пікфорд, Вокер, Чілвелл, Райс, Гуехі, Магуайр, Сака (Галлахер, 87), Хендерсон, Кейн, Беллінгем (Рашфорд, 66), Меддісон (Фоден, 66).
Арбітр: Георгій Кабаков (Болгарія)
То наступний матч на стадіоні “Сан-Сіро” в Мілані мав для українців та італьянців особливе значення. Італьянцям вкрай потрібна була перемога. Вони програли на своєму полі англійцям 1-2, мали в заліку лиш чотири бали.
Те, що в них змінився тренер, у руля команди став Спалетті, додавало їм стимулу показати себе перед своїми вболівальниками з кращої сторони.
Українській команді ж треба було фізично відновитися від важкого матчу з Англією.
На матч з Італією Сергій Ребров зробив декілька замін — зі старту замість Матвієнка вийшов Кривцов, замість Яремчука Довбик, замість Мудрика на правий фланг вийшов Циганков, а його місце на правому фланзі зайняв Ярмоленко.
В цьому матчі зі стартових хвилин суперники української команди також взяли м'яч під контроль з перших хвилин. Італійці заграли в шидкий футбол, приміняючи всокий пресінг, намагаючись зайти в штрафну українців за допомогою індивідуальних дій.
На 12 хвилині сталася прикра помилка у Судакова. На правому фланзі оборони, біля бокової бровки, він послизнувся, втратив м'яч. Італійці швидко ввійшли в штрафну, розіграли м'яч та Фраттезі забиває гол — 1-0.
Прикра помилка, яка перевертає хід матчу повністю. Українцям треба зрівнювати!
Та італійці й далі тисли на ворота Бущана. Після проходу флангом Фраттезі б'є Бареллу, відбиває Забарний. Далі бив Распадорі після передачі того ж Фраттезі. Мимо воріт.
На 29 хилині Дзаньоло пробиває, серія рикошетів і м'яч попадає знову до Фраттезі, який знов забиває. Арбітр показує з початку офсайд та після втручання VAR показує на центр поля та зараховує гол.
Наша команда намагається відповісти. Ярмоленко добре віддає на хід Довбику але в того захисник вибиває м'яч з під ніг.
Через дві хвилини знов Довбика кидають в прохід, він на швидкості намагається ввійти у штрафну, йому не дають, то він сильно б'є з лівої по воротах. Доннарумма відбиває м'яч.
Українці змогли перемістити гру на половину поля італійців та чуть не пропустили швидку контратаку. Миколенко фолить у центрі поля та заробляє жовту картку. Італійці добре розіграли і від лінії штрафної пробив Распадорі — Бущан у падінні відбиває м'яч.
А ось у наступній атаці вже українській команді вдалось забити.
Ярмоленко, Довбик добре зіграли в пас, в результаті Довбик б'є з лівого кута воротарської в правий кут італійців. Ті відбивають вліво, куди вчасно пішов на добивання Ярмоленко, який переправляє м'яч у ворота — 2-1.
Так закінчився перший тайм.
По результатах першого тайму випадав з гри Циганков, граючи на незручному для себе фланзі. То тренерський штаб поперерві вирішив поміняти місцями Ярмоленка та Циганкова.
Це додало гостроти в атаці, Циганков добре пробив на перших хилинах 2 тайму та влучив у захисника.Також знову відкрився добре Довбик, получив м'яч та пробив по воротах з госторго кута. Мимо!
На 58 хвилині перші заміни зробили італійці, Ребров також замінив Довбика та Яромоленка на свіжих Яремчука та Мудрика.
Італійці знову добре атакують, тримають м'яч, українцям доводиться багато бігати у відборі без м'яча.
На 68 хвилині після удару Локателлі поперечина рятує українську команду.
Знову заміни на 72 хвилині. Італійці міняють Распадорі та Дзаньоло на Ретегі та Орсоліні, посилюючи атаку. Ребров замість Циганкова та Зінченка випускає Ваната та Буяльського.
Та італійці знову мають перевагу, тримають м'яч.
На 83 хвилині Буяльський заробляє штрафний біля лівого кута штрафної. Та Мудрик пробиває вище стінки та вище воріт.
Сидорчук міняє втомленого Степаненка.
Ще одну нагоду забити змогли організувати українці. Мудрик пройшов по флангу та навісив на кут воротарської. Набіжав Конопля та добре вистрибнув, вдарив м'яч головою, але він пройшов мимо стійки воріт. Це була реальна нагода зрівняти рахунок!
Італійці впевнено довели матч до перемоги.
Сергій Ребров сказав, що ці матчі були важкими для його команди. До матча з Італією не всі змогли відновитися, тому грати було ще важче. Англія та Італія мають кваліфікованих гравців, які грають у топ-чемпіонатах, тому ці команди є фаворитами в турнірі.
Тепер три команди в нашій групі мають по 7 очок: українці, італійці, північні македонці. То вся боротьба за друге місце ще попереду. У української команди в жовтні домашня гра з Північною Македонією, на виїзді з Мальтою та домашня — заключна з Італією.
Бажаємо успіху нашій команді!
Італія - Україна - 2 : 1 (2:1)Стадіон «Джузеппе Меацца» (Мілан, Італія)
Голи: Фраттезі (12, 29) – Ярмоленко (41)
Італія: Доннарумма, Дімарко (Бірагі, 58), Бастоні, Скальвіні, Ді Лоренцо, Барелла (Крістанте, 84), Локателлі, Фраттезі, Дзакканьї (Ньонто, 58), Распадорі (Ретегі, 72), Дзаньоло (Орсоліні, 72)
Україна: Бущан, Миколенко, Кривцов, Забарний, Конопля, Степаненко (Сидорчук, 84), Зінченко (Буяльський, 75), Судаков, Циганков (Ванат, 75), Ярмоленко (Мудрик, 58), Довбик (Яремчук, 58)
Арбітр: Алехандро Ернандес (Іспанія)
Попередження: Миколенко (38), Конопля (62), Степаненко (76), Забарний (78)
Підготував огляд Андрій Зацепін 14.09.2023р.
Матеріали по темі
Збірна України з футболу виграла у збірної Мальти 1-0. Огляд матчу.
Збірна України з футболу виграла у збірної Північної Македонії 3-2. Огляд матчу.
Збірна України програла збірній Англії на Вемблі 0-2. Аналіз та огляд матчу.
Динамо Київ у матчі відповіді переграло грецький Аріс по пенальті. Огляд матчу.
Сподобався огляд? Підтримати
інтернет-журнал Соліст
(Монобанка)