Збірна України програла збірній Англії на Вемблі 0-2. Аналіз та огляд матчу.

Збірна України зіграла свій перший матч відбору на Чемпіонат Європи 2024 року з футболу зі збірною Англії та програла його 0-2. Матч проходив у Лондоні на стадіоні Вемблі.

Збірна України з футболу 2023

Після завершення циклу відбору до Чемпіонату Світу 2022, де у заключному матчі українська команда поступилась Уельсу та не вийшла до фіналу до ЧС-2022, пішов з посади головного тренера Александр Петраков. Тому перед керівництвом української футбольної асоціації постала задача вибору нового тренера для національної збірної.

З самих реальних кандидатів на цю посаду був Сергій Ребров. Він не проти очолити збірну України, але має діючий контракт та працює з клубом в Арабських Еміратах. Його контракт закінчується влітку 2023 року.

Керівництво УАФ вирішило назначити збірній тимчасового тренера — Руслана Ротаня. Він очолює молодіжну збірну Україну, яка непогано зіграла у відборі на молодіжний Чемпіонат Європи 2023 року, вийшла в фінал цього турніру.

Руслан Ротань банато грав за збірну Украину, за ФК Дніпро, має авторитет серед молодих футболістів і у тих досвідчених гравців, з ким він грав у збірній. Має тренерську ліцензію і позитивний тренерський досвід. Зараз він очолив ФК Олександрія.

У збірної України був запланований лише один матч у березні — зі збірною Англії. Наступні матчі будуть у червні. Така логіка була в призначенні збірній тимчасового тренера.

Звісно це вплинуло на програш матчу збірной Англії.

Тренеру та його помічникам, щоб підготуватись до такого суперника, як збірна Англія, потрібно більше часу. Потрібен детальний аналіз суперника, розбір його дій, розробка тактичних дій своїх футболістів проти такого сильного суперника, виконання підготовчого циклу всієї команди до цього матчу.

Такий серйозний підхід до матчу може бути вже в досвідченого головного тренера, а не в молодого, хоч и талановитого, в. о. тренера.

В України зараз достатьно сильних талановитих футболістів, багато з яких грають зараз в відомих європейських клубах. Тренерському штабу Р. Ротаня вдалось їх зібрати завчасно та провести тренувальний збір на базі англійського клубу Брентфорд. Велика подяка ангійцям за таку можливість.

Навіть провели товаризький матч з ФК Брентфорд, де мали можливість перевірити стан футболістів. Виграли 2-0.

В цей день збірна Англії грала на виїзді проти італійців, де вони спромоглися виграти 2-1. Англічани забили 2 м'ячі у першому таймі, а потім стримали натиск збірної Італії у другому таймі. Ну, не треба ж казати, що італійська збірна грає дуже сильно, має в свойому складі гарних відомих футболістів. Тому перемогти їх могла ще сильніша команда.

Мабудь перебіг цього матчу вплинув на розробку стратегії збірної Украни на матч проти Англії. Зі слов Руслана Ротаня вже після матчу зрозуміло, що футболістам була поставлена задача стримати перший натиск англічан, “витерпіти” перший тайм, а потім вже скористатися можливим зниженням темпу гри збірної Англії, та спробувати забити свої голи.

В середній лінії поля, в нападі в українській команді зараз дуже багато гарних футболістів. Навіть без травмованих Ярмоленко, Зубкова, Шведа, Шапаренко, є такі, як Степаненко, Циганков, Зінченко, Маліновський, Буяльський, Сидорчук, Пихальонок, молоді Судаков, Бондаренко та Мудрик. В нападі — Яремчук, Довбик, молоді Ванат та Сікан.

А ось захист викликав тривогу у вболівальників - молоді Матвієнко, Бондар, Дячук, тільки но відовившийся Миколенко, граючий не стабільно Конопля та Караваєв. Та ще не пройшло відчуття безсилля захисту Шахтаря проти голландського Феєнорду!

Тобто, щоб реалізувати ту стратегію Руслана Ротаня на матч з Англією - “перетерпіти”, стримати їх в першому таймі, та зіграти краще у другому таймі, потрібно було над зусилля лінії захисту та чітка їх взаємодія з півзахисниками.

Потрібно було не “терпіти”, а “вгризатися” за кожний м'яч, в кожному епізоді, в кожному єдиноборстві. Звісно, що це потребує дуже багато зусиль від гравців.

Ось тут і повинна зіграти свою роль підготовка команди, визначення фізичного та психологічного стану кожного гравця захисту, можливо і окрема їх підготовка. Цих над зусиль захисту хватило лиш на 30 хвилин.

Чим переграли англійці? Якими діями?

Вони бистріше приймали рішення, бистріше була командна гра, гра з м'ячем. Вони були сильніші в фізичногому плані, бо перші були на м'ячі в середині поля. Зрозуміло, що технічно англійці також сильно підготовлені.

Ось цю перевагу — в першому прийомі м'яча, в фізичних єдиноборствах і можна було спробувати невілювати. Звісно для цього потрібна серйозна підготовка всієї команди під руководством головного тренера, а не молодого в. о. тренера.

То знову маємо те, що маємо.

Навіть добре, що програли 0-2, а не 0-4 як у чвертьфіналі Чемпіонату Європи.

Нема потреби розбирати кожен епізод гри цього матчу. Забиті два голи англйців показують те, що вже сказано.

Перший гол — обрізка українскої команди в центрі поля на 37 хвилині, передача на Саку, якому чомусь не заважає Мудрик зробити націлену передачу на кут воротарської, де Караваєв чомусь не заважає Гаррі Кейну пробити та забити гол.

Другий гол — через три хвилини Сака получив м'яч перед штрафною, чотирма (!) дотиками до м'яча підправив його та прицільно вдарив у верхній кут. Де дії захисника та півзахисників, які повинні були “вигризти” цей м'яч у Саки?!

Англійці мали й інші гольові моменти, тільки майстерність Трубіна врятувала команду від великого програша.

Так, Руслан Ротань хотів втілити свою стратегію на гру, випустивши після 60-ї хвилини свіжих Циганкова, Буяльсього, Соболя замість Миколенка. Та це не поміняло малюнок гри, бо англійці переважали в тих компонентах гри, про які вже сказано вище. Хоча декілька швидких атак Циганков, Зінченко, Судаков намагались організувати.

Сучасний футбол дуже швидкий. Тобто, щоб грати на рівних з англійцями та італійцями, перемагати їх, то українській команді потрібно переважати їх фізично в кожному ігровому епізоді, не давати супернику грати вільно, тобто грати агресивно, але в межах правил. Звісно, не забувати і про швидку командну гру в пас, якісні індивідуальні та командні дії, удари по воротах, награні розігриши кутових та штрафних ударів. Потрібна якісна підготовка збірної команди.

Маємо надію на успіх в інших відбіркових матчах.

Підготував огляд Андрій Зацепін 27.03.2023р.

Англія - Україна – 2 : 0 (2:0) Стадіон: «Вемблі» (Лондон, Англія).

Англія: Пікфорд - Вокер, Стоунз, Магвайр, Чілвелл - Райс, Хендерсон - Сака, Меддісон (Гріліш, 85), Беллінгем (Галлахер, 86) - Кейн (Тоуні, 81).

Україна: Трубін - Караваєв (Буяльський, 61), Сваток, Матвієнко, Миколенко (Соболь, 62) - Степаненко (Коноплянка, 90), Зінченко - Судаков, Маліновський, Мудрик (Циганков, 61) - Яремчук (Довбик, 74).

Арбітр Сердар Гезюбююк (Нідерланди).

Матеріали по темі

Огляд другого матчу 1/8 Ліги Європи Феєнорд - Шахтар.

Огляд другого матчу 1/16 Ліги Європи Ренн - Шахтар.

Огляд матчу Ліги Чемпіонів Селтік Шотландія та Шахтар Україна від 25 жовтня 2022р.

Аргентина перемогає Францію в драматичному фіналі та стає Чемпіоном світу з футболу 2022 року.

Динамо Київ за підсумками двух матчів плей-оф кваліфікації з португальською Бенфікою вибуло з Ліги Чемпіонів.

Підтримати
інтернет-журнал Соліст
(Монобанка)