Огляд другого матчу 1/8 Ліги Європи Феєнорд - Шахтар.

Донецький Шахтар програв за підсумком двух матчів голландському Феєнорду в 1/8 фіналу Ліги Європи та припинив боротьбу за цей футбольний трофей. В перші єврокубкові весняні матчі Шахтару вдалося пройти французський Ренн завдяки надзусиллям гравців та своїй футбольній вдачі. З голландцями матчі були ще важчими, а вдача не може бути завжди прихильною...

Шахтар програв Феєнорду

Перший матч з Феєнордом у Варшаві закінчився 1-1. Він показав, що гравці Феєнорду переважали гравців Шахтаря в фізичних кондиціях, в техніці володіння м'ячем, в командній швидкості. Голландці застосували до гравців Шахтаря високий пресінг так вміло, що фактично Шахтар не міг навіть результативно перейти на половину поля суперника. Як тільки м'яч наближався до центру поля, де гравці Шахтаря намагались його розіграти для атаки на ворота суперника, всі вільні зони перекривались, всі гравці брались під щільну опіку, а гравця з м'ячем атакувало одразу один-два суперника.

В такому щільному пресінгу Шахтар грав майже до 70 хвилини матчу. Лиш майстерність та взаємодія захисту, півзахисників, воротаря Трубіна не дала можливість вже в першому матчі забити голландцям велику кількість голів.

Треба сказати, що можливо й допомогло в першому матчі те, на що нарікав Ігор Йовічевич — кадрові проблеми в захисті на цей матч.

Замість молодого Бондара вийшов досвідчений Ракітський, замість Коноплі — свіжий Тейлор, замість Михайличенка — свіжий Топалов. Ракітський разом с Тарасом Степаненко “цементував” захист, підчищали помилки крайніх захисників, вміло їх страхували.

Центральні півзахисники теж відчували, що за ними є надійний тил. І це спрацювало, коли ближче до 70-ї хвилини голландці “набігалися” та трохи послабили тиск, гравці Шахтаря це відчули і в них навіть з'явилися сили зробити декілька цікавих атак! В одній з них Шахтар заробив право на кутовий і ось — футбольне чудо! Після подачі кутового досвідчений Ракитський так підставив свою спину під м'яч, що він відскочив від неї та, перелетівши воротаря, залетів у ворота суперника!

Та втримати переможний рахунок Шахтар все ж не зміг. Вишедщий на заміну аргентинець Бульяуде забив та зрівняв рахунок - 1-1. І та нічия в першому матчі була десь подарунком долі для Шахтаря, бо рахунок міг бути більшим на перевагу Феєнорда.

Тому в другому матчі з Феєнордом тренерському штабу Шахтаря треба було щось придумати, як же виграти у суперника.

Напередодні другого матчу Ігор Йовічевич сказав, що вони проаналізували хід гри в першому матчі з Феєнордом та зроблять акцент на більш швидкий вихід в атаку. Шахтар в гарному стилі обіграв Кривбасс 3-0 на їх полі, то показав, що він готовий грати на перемогу.

В стартовому складі на другу гру з Феєнордом знову з'явилися в захисті Конопля, Бондар та Михайличенко. По іншим ланкам та гравцям команди змін не було.

Сподівання тренера Шахтаря та вболівальників повністю перекреслили гравці Феєнорда. Вони знов з перших хвилин щільним високим пресингом “заперли” Шахтар на його половині поля!

Бондару, Матвієнко, Михайличенку, Степаненку, Бондаренку, Судакову та іншим не давали вільно приймати м'яч та починати атаку Шахтаря. Захист намагався підключати воротаря Трубіна для розіграшу м'яча, що приводило до додаткової напруги біля воріт української команди.

Тому вже перші атаки Феєнорду були небезпечними. А вже на 9 хвилині помилка Криськіва в центрі поля привела до нової швидкої атаки, де Хіменес пробиває в лівий кут воріт Трубіна від лінії штрафної — 1-0!

Такий швидкий гол тільки ще більше прискорив атакувальні дії голландців. Трубін ще двічі рятує команду! Та на 24 хвилині на лівому фланзі помиляється Судаков, починається атака Феєнорда і другий гол дальнім ударом забиває Кокчю! 2-0.

Всі плани тренерського штабу Шахтаря на те, що Феєнорд буде атакувати, а в Шахтаря буде простір та можливість піймати голландців на швидкій контратаці не здійснились. Голландці дуже ретельно та без помилок грали з м'ячем, особливо в центрі поля, всі їх дії та передачі були точними та якісними. Їх гра нагадувала гру іспанської Барселони десь 10-12 років тому назад.

Дуже ефективний та точний короткий пас, та якісні індивідуальні дії кожного гравця! Їх тренер побудував дуже добру команду. В минулому сезоні Феєнорд дійшов до фінала Ліги Конференцій, поступившись там італійській Ромі.

Треба сказати, що і гравці Шахтаря не здалися, вони намагались йти в атаку. Тим паче Феєнорд став грати вільніше, і в Шахтаря з'явився простір для атакувальних дій.

Боровся за кожний м'яч Зубков, намагався загострити гру Траоре. Запам'ятався хороший удар здадеку Судакова на 30-й хвилині, він прийшовся в поперечку воріт. Масована гостра атака Шахтаря на 32 хвилині матчу! Це давало ще якусь надію на голи від Шахтаря.

Але вже на 38 хвилині рахунок стає непристойним - до 3-0. Голландці знову організували добру атаку лівим флангом, де Конопля, допустивши помилку, виставив руку, яку “знайшов” м'яч. Це сталося в штрафній площі. Пенальті! Його спокійно реалізував Кокчю.

Психологічно для гравців та вболівальників Шахтаря це був шок.

Що мав сказати в роздівалці тренер команді? Це невідомо але треба було кардинально міняти гру.

На 2 тайм замість Криськіва, який допустив декілька помилок, вийшов на поле Джурасек.

Але вже на 49 хвилині рахунок стає 4-0! Конопля програє боротьбу на правому фланзі і Ідріссі забиває Трубіну прицельним дальнім ударом. Початок цієї атаки — помилка та програш гравця Шахтаря Джурасека на лівому фланзі!

Замість Траоре на 54 хвилині виходить Сікан. Шахтар все ще намагається хоч якось організувати свою атаку та забити голландцям.

На 60 хвилині Ідріссі знову обігрує Коноплю та робить дубль - забиває п'ятий гол ще одним влучним ударом під перекладину — 5-0! На жаль, но в цей вечір в ворота Шахтаря залітало все.

Гол Ідріссі Шахтарю

На 64 хвилині замість Степаненка та Бондаренка виходять Назарина та Келсі. Йовічевич намагається потушити пожар біля воріт Шахтаря.

Та на 65 хвилині - Джаханбахш з центральної зони біля штрафної Шахтаря забиває дальнім ударом шостий гол.

На 67 хвилині, вишедший на заміну Даніло забиває сьомий гол. Знову з центральної зони біля лінії штрафной Шахтаря. Трубін запізнюється з сейвом.

Це вже був нокаут для Шахтаря.

Хоча на користь гравців Шахтаря треба сказати, що вони боролись до кінця. Навіть за рахунок 0-7 боролись за м'яч, намагались атакувати та забити хоч один м'яч.

На 87 хвилині Матвієнко дальнім пасом вивів вперед молодого К. Келсі, який вміло одним дотиком пробиває мимо воротаря Феєнорду в його ворота — 7-1! Шахтар все ж забив гол “престижу”.

Таким рахунок і залишився до кінця матчу.

Такого великого програшу не очікував ніхто.

Можливо тренерскому складу Шахтаря не треба було міняти склад захисту команди після пешого матчу. Все-таки Ярослав Рактиський має багаторічний досвід таких ігор та міг керувати захистом разом со Степаненко. Та ще й можна було використати його навички в дальніх влучних передачах та ударах.

Та сталося, як сталося...

Така поразка навчить молодих гравців Шахтаря більш відповідально тренуватись та грати в футбол. Та і тренерському штабу Шахтаря ця велика поразка теж є гарним, хоч і негативноим досвідом. Тепер Шахтарю є можливість сконцентруватись на матчах української прем'єр ліги, боротись за чемпіонство.

Підготував огляд Андрій Зацепін 18.03.2023р.

Феєнорд - Шахтар – 7 : 1 (3:0) Стадіон: «Де Кейп» (Роттердам, Нідерланди).

Феєнорд:Велленройтер — Гертрейда, Траунер, Ганцко, Лопес (Расмуссен, 57) — Віффер, Шиманські (Бульяуде, 57), Кокчю — Джаханбахш, Хіменес (Даніло, 57), Ідріссі (Пайшао, 62).

Шахтар Україна: Трубін - Конопля, Бондар, Матвієнко, Михайличенко, Степаненко (Назарина, 64), Судаков - Зубков, Криськів (Джурасек, 46), Бондаренко (Келсі, 64) - Траоре (Сікан, 54).

Арбітр Хесус Хіль Мансано (Іспанія).

Матеріали по темі

Огляд другого матчу 1/16 Ліги Європи Ренн - Шахтар.

Огляд матчу Ліги Чемпіонів Селтік Шотландія та Шахтар Україна від 25 жовтня 2022р.

Аргентина перемогає Францію в драматичному фіналі та стає Чемпіоном світу з футболу 2022 року.

Збірна України по футболу програла 0 - 1 валійцям в фінальному матчі плей-оф до ЧС-2022.

Динамо Київ за підсумками двух матчів плей-оф кваліфікації з португальською Бенфікою вибуло з Ліги Чемпіонів.

Підтримати
інтернет-журнал Соліст