9 декабря 2019г. состоялась встреча лидеров Нормандской четверки.
9 декабря в Париже состоялась встреча Нормандской четверки – лидеров Украины, России, Франции и Германии. Инициатором встречи выступила Украина. Президент Владимир Зеленский и его команда обещали своим избирателям обратиться к России с мирными инициативами прекращения войны на Донбассе.
Последняя встреча лидеров нормандской четверки была в 2016г.
Накануне встречи был открыт новый мост в пункте пропуска в Станице-Луганской. Произведено разведение сил воюющих сторон в районе Золотого и Петровского. Достигнута договоренность и российской стороной возвращены украинские корабли, захваченные в Керченском проливе. Правда, они оказались разграблены россиянами.
Освобождены и вернулись в Украину 24 захваченных украинских моряка. Произведен первый обмен пленными за последние 2 года. Всё это дало возможность о начале диалога между лидерами Украины и России.
Президент В. Зеленский заявил, что украинская сторона будет требовать на переговорах прекращения военных действий, вывода с Украины российских войск, установления контроля над государственной границей Украины с Россией, и только тогда проведения выборов на Донбассе в соответствии с международными стандартами и украинским законодательством.
По результатам встречи в Нормандском формате 9 декабря 2019г. сайт Президента Украины дает такую информацию.
«Мінські домовленості (Мінський протокол від 5 вересня 2014 року, Мінський меморандум від 19 вересня 2014 року та Мінський комплекс заходів від 12 лютого 2015 року) продовжують слугувати основою роботи Нормандського формату, держави – члени якого віддані їхній повній імплементації.
Вони наголошують на загальному прагненні до сталої й всеохопної архітектури довіри та безпеки у Європі, заснованій на принципах ОБСЄ, для якої врегулювання конфлікту в Україні є одним із низки важливих кроків.
На цій основі вони вирішили таке:
1. Невідкладні заходи зі стабілізації ситуації в зоні конфлікту:
Сторони віддані повній та всеохопній імплементації режиму припинення вогню, підкріпленого реалізацією всіх необхідних заходів з підтримки режиму припинення вогню до кінця 2019 року.
Вони підтримають розробку та імплементацію оновленого плану з розмінування на основі рішення Тристоронньої контактної групи про протимінну діяльність від 3 березня 2016 року.
Вони підтримають домовленість у рамках Тристоронньої контактної групи щодо трьох додаткових ділянок розведення з метою розведення сил і засобів до кінця березня 2020 року.
Вони заохочують Тристоронню контактну групу сприяти звільненню та обміну утримуваних осіб, пов’язаних з конфліктом, до кінця року на основі принципу «всіх на всіх», починаючи з «усіх встановлених на всіх встановлених», при розумінні, що міжнародним організаціям, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), буде надано повний і безумовний допуск до всіх утримуваних осіб.
Вони підтримають досягнення протягом 30 днів домовленості в рамках Тристоронньої контактної групи про нові пункти пропуску через лінію розмежування, виходячи передусім з гуманітарних критеріїв.
Вони нагадують, що Спеціальна моніторингова місія (СММ) Організації безпеки і співробітництва в Європі має бути спроможною використовувати усі можливості мандату (від 21 березня 2014 року) і мати безпечний і надійний доступ на всій території України з метою повного виконання свого мандата.
2. Заходи з імплементації політичних положень Мінських угод:
Сторони висловлюють зацікавленість у досягненні домовленостей у рамках Нормандського формату (Н4) і Тристоронньої контактної групи щодо всіх правових аспектів особливого порядку місцевого самоврядування (особливого статусу) окремих районів Донецької та Луганської областей – як вказано в Комплексі заходів з виконання Мінських домовленостей від 2015 року – з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.
Вони вважають за необхідне інкорпорувати «формулу Штайнмаєра» в українське законодавство згідно з версією, узгодженою Н4 та Тристоронньою контактною групою.
3. Подальші кроки:
Вони просять своїх міністрів закордонних справ та політичних радників забезпечити виконання досягнутих домовленостей, і вони погодилися провести ще одну зустріч у цьому форматі впродовж чотирьох місяців стосовно політичних та безпекових умов, серед іншого – для організації місцевих виборів».
По результатам встречи В. Зеленский и В. Путин договорились:
- произвести обмен пленными «всех на всех» до начала Нового 2020 года;
- добиться прекращения огня до конца 2019г.;
- провести переговоры в трехсторонней группе и найти три новых гуманитарных коридора между Украиной и оккупированной территорией Донбасса в течение 30 дней с момента встречи лидеров;
- продлить мандат СММ ОБСЕ на вечернее, ночное время;
- обеспечить действие Закона Украина об особом статусе Донбасса на постоянной основе;
- имплементации так называемой «формулы Штайнмаера» для решения вопроса проведения украинских выборов на оккупированных территориях и взятия контроля над границей Украины;
- подготовить новую встречу Лидеров Нормандской четверки в течение следующих четырех месяцев.
Владимир Зеленский в интервью журналистам сказал, что переговоры были достаточно сложными, не все его мирные предложения были приняты российской стороной, но есть и позитивные результаты встречи.
Подготовил информацию Андрей Зацепин
Материалы по теме
3 сентября 2019г. ВР Украины конституционным большинством приняла закон об отмене депутатской неприкосновенности.
29 августа 2019г. начала работу ВР Украины 9 созыва. Первые назначения.
29 августа 2019г. ВР утвержден новый состав Кабинета министров Украины 2019 г.
Владимир Зеленский вступил в должность Президента Украины.
Повернутися на головну.
|