Для підприємців України послабили податковий тиск в умовах воєнного стану.

Верховна Рада України, працюючи в умовах воєнного стану, прийняла декілька законів для спрощення податкового законодавста, зниження податкових ставок та покращення умов для ведення бізнесу. Так законом від 15.03.2022 р. № 2120-IX, який підписан та вступив в дію з 17 березня, знизили та спростили сплату податків для підприємців на єдиному податку.

Розділ Податкового кодексу по спрощеній системі опадаткування доповнили п.9, в якому підприємцям 1,2 груп надали право не сплачувати єдиний податок з 1 квітня 2022р. Тобто платити чи не платити податок вирішує сам підприємець. Якщо є доход, з якого є можливість підтримати державу в воєнний час, то можеш сплатити податок. Немає достатньо доходу - можна не сплачувати єдиний податок.

Декларацію за цей період, якщо підприємцем не сплачувався єдиний податок, не заповнюється.

Підприємцям на 3 групі єдиного податку дали можливість на період воєнного стану сплачувати 2% податку від валового доходу.

Також цим законом № 2120-IX підприємці як на спрощеній, та і на загальній системі оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства звільняються від сплати ЄСВ за себе з 1 березня на період дії воєнного стану, а також на цілих 12 місяців після закінчення війни! Дуже позитивний крок від влади на підтримку малого бізнеса, який дасть можливість вистояти та не закрити свій бізнес для багатьох підприємців!

Якщо підприємці мають найманних працівників, які були мобілізовані в Збройні Сили, то є можливість отримати компенсацію ЄСВ на зарплату найманих працівників з бюджету. Для цього потрібно подати звітність по ЄСВ та заявку на зарухування коштів згідно нормативних документів.

В період воєнного стану та 3 місяці потому штрафи та пеня за несвоєчасну сплату ЄСВ не стягується, а перевірки не проводяться.

Законом № 2120 до розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 265 по використанню РРО внесено зміни, відповідно до яких тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону № 265 не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів (п. 12 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 265). .

Законом № 2120 також звільнено від оподаткування ПДФО допомоги постраждалим від військової російської агресії.

Звільнено споживачів від відповідальності перед кредитодавцем за прострочення виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит.
Також зупинено дію законодавчих норм, які надавали право іпотекодержателю виселяти з іпотечного житла його мешканців, набувати право власності на предмет іпотеки, або продавати його, якщо є забогованість по іпотечним кредитам.

Підприємці також повинні знати, що Кабмін продовжив дію своєї Постанови від 22 квітня 2020 р. № 341, якою встановив граничний рівень постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди) та торговельної надбавки (націнки) в розмірі не більш як 10 відсотків на:

- Борошно пшеничне вищого сорту
- Молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці)
- Хліб житньо-пшеничний
- Яйця курячі категорії С1
- Птиця (тушка куряча, четвертина тушки курячої)
- Батон
- Олія соняшникова рафінована.

Депутати 15 березня прийняли також в цілому Закон України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" (законопроект № 7160). Він встановлює нові правила організації трудових відносин в умовах воєнного стану усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.

24 лютого Росія почала нову фазу війни з Україною, почалось повномасштабне вторгнення російських військ на територію України, ракетні обстріли міст та інфраструктури України. Українська армія та український народ дають достойну відсіч агресору, знешкоджуючи його літаки, ракети, танки, артилерійські та реактивні системи, іншу техніку та живу силу противника.

Підтримати
інтернет-журнал Соліст
(Монобанка)

Матеріалы по темі

Підприємцям на єдиному податку, торгующих у селі, відминили РРО з 2022р.

Як підприємцю отримати Витяг із реєстру юридичних та фізичних осіб.

Как заполнить Декларацию и отчитаться за 2021 год предпринимателю на едином налоге.

Підпишись на розсилку «Щоденник підприємця» нижче у формі підписки.

Щоденник підприємця

Підпишись на розсилку "Щоденник підприємця. Україна."
Ви будете получати 2-3 рази в місяць на безоплатній основі новини, нові податкові консультації в сфері підприємництва в Україні. Без СПАМ.

Ваш email:
email рассылки Конфиденциальность гарантирована
email рассылки